Data e postimit: 2014-01-12 12:28:28
Lexime: 9151
Kroi ,Mbremjes
Lloji: Poezi lirike
Tema: Kroi ,Mbremjes
Autori: Artemisa
Shkolla: Bardhyl Popa
Klasa: 8A
Qyteti: Ebasan
E-mail: just.ina@alblove.com


Rrotull nje uje jrejt akull
sec mumurit se larti
mu neper dege te molles
nga shushuritja e fleteve
rrjesh nje tpergjumur i embel

O mbremje , gjithcka merr agimi i shndritshem
ti prape e kthen;kkthen dhine ,e kthen dhe delen ,
te prehri i nenes se vet kthen dhe djalin

Vepra te ngjashme
Autori: nadia · Lloji: Poezi lirike · Tema: mbremjes
O mbremje,gjithcka merr agimi i shndritshem Ti prape e kthen ; kthen dhine, e kthen dhe delen, Te prehri I nenes se vete kthen dhe djalin
Autori: saffo · Lloji: Poezi lirike · Tema: mbremjes
o mbremje,cdo gje merr agimi i shndritshem ti prape e kthen;kthen dhine,e kthen dhe delen, te prehri i nanes se vet kthen dhe djalin
Autori: nadia · Lloji: Poezi lirike · Tema: kroi
Rrotull nje uje krejt akull sec murmurit se larti mu neper dege te molles nga shushuritja e fleteve rrjedh nje t'pergjumur i embel
Autori: vjoleta · Lloji: Poezi lirike · Tema: kroi
Rrotull nje uje krejt akull sec murmurit se larti mu neper dege te molles nga shushuritja e fleteve rrjedh nje te pergjumur i embel
Autori: ENKELEJDA · Lloji: Poezi personale · Tema: Ti...
Ti qe erresiren ta kthen ne drite, Ti qe trishtimin ta kthen ne gezim, Ti qe hidherimin ta kthen ne lumturi, Ti qe cdo fytyre te trishtuar e kthen ne buzeqeshje, Je e shtenjta nena ime , ndricimi i jetes sime. Thelle nga zemra te falenderoj, Ja dhe ...
Autori: lumta bajrami · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pse Kjo Bot Ta Kthen Shpinen
me erdhi nje frymezim aq i madh sa qava........ndonse isha e lumtur nje dit ajo lumturi me kthehej ne trishtim dhe ashkush nuk e di se qfar trishtimi aju gjithom gati se ma ndalonte frrymarjen e di do ti pranoj te gjitha keto që vin por lutem qe te mos i...
Autori: Amra Osmani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pershkrim per Nenen
Nena ehhh sa bukur tingellon .Vetm ky emer sa kenaqesi qe te jep....Nje emer plot me tingellim qe pushtoi te gjithe zemrat e femijeve.Nena kur degjon zerin e embel te saj kur buron ne veshet e tu ti shkon fluturim...Nje engjell i vertete a po jo ? Ajo qe ...
Autori: Denada · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Endrrat e humbura
Endrrat jane gjithcka ne femijet kemi. Por kur endrrat tona vidhen atehere gjithcka merr fund. Dikush mund te doje te jet rrecituese por kur asaj ia ze vendin dikush tjeter gjithcka merr fund. Dikush kengetar e aktor por ne nuk duhet te dorezohemi dhe per...
Autori: alesia aliu · Lloji: Ese argumentuese · Tema: MIQT E GABUAR
NE JEMI TE RRETHUAR NGA MIQ POR KE PERSONA QE TI SE PRET QE SHTIREN NE KETE TEKST TREGOHET SI TE KUPTOSH NESE MIQT JANE FALLSO 1 NESE ATA NUK TE TREGOJNE SEKRETE OSE I SHPIKIN ATO 2 NESE AI NUK PININE NE NJE SHISHE ME TY OSE KA SHTIRE 3 NESE AI PE...
Autori: Ernesti Proko · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Sa here shqetesohem per te nesermen dal ne dritare e shoh perendimi e diellit qe me qeteson
Çdo mbrëmje ulem e mendoj Shqetesohem kam firke kam emocion Por shoh diellin tek me Puth faqet e kuqe Të cili un e dashuroj Zgjatem ta Kap Por s'e harij dot Dua t'i flas por më kot Me pas me kthen kurrizin e largohet Mbrapa maleve ku s'...
Autori: Erika Remark · Lloji: Analize letrare · Tema: Monolog me vetedijen
Ti shkrepetime e qiejve Qe shuhesh ne mua pa reshtur Thuame ti dhimbje e dejeve A vuan ne epshin e dehur Se mua me trete ne hirin e tij Asgje nuk pe tek une Meshire e as me pak dhembshuri Asgje nuk ndieve per te zhytyren ne llum Se ike pa ardh...
Autori: rinna · Lloji: Anekdota · Tema: Nastradini në pemë
Nastradini kishte hipur mbi një pemë dhe po hante banane. Aty kalojnë shokët e tij – dhe fillojnë ta ngacmojne. – E di Nastradin, se majmunët kanë zbritur nga pemët shumë kohë më parë… – Po e shoh – ua kthen ai.
Autori: Gerti pnishi · Lloji: Poezi lirike · Tema: Per shendetin e tokës
Toka Toka e tharë Po dëshiron bardhësi Po dëshiron lagështi A e di? Në kete tok Gjdo gjë ndryshon Çarja tokën E rrethon, Uji e kthen Ne jetën e vet QË E KA ME SHËNDET.
Autori: lumta bajrami · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pse?
Pse? Pse kjo bot ta kthen shpinen?Pse njerzit qe i do me shum largohen?Pse njeriu qe i beson met vertet ësht duke te genjyer Pse pse pse Kjo pytje mund ta bej njeriun qe ti hyr besimeve te kota mete vertet zoti ti jep ato qe don ai kur don te jep diqka ...
Komentet e fundit!

Emri: marina
Email: marinashabani@ymail.com
Komenti: Keto poezi jane ne librin e gjuhes se klases se 8.

Emri: Sabire lezi
Email: Sabirelezi@yahoo.com
Komenti: Je nje kopjace shushudake qe nuk di te formosh nje poezi vet hahahahahahahahaha

Emri: Sofia
Email: Sofia@yahoo.com
Komenti: Hahaha tek libri I klases se 8 kroi dhe mramja

Emri: desara
Email: desaramira@yahoo.com
Komenti: kopjim ...........Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2022 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com