Data e postimit: 2021-04-18 17:10:09
Lexime: 71
Deti
Foto
Lloji: Poezi peizazhi
Tema: Natyra.
Autori: Gloria Zhuli
Shkolla: Papa Kristo Negovani
Klasa: 8A
Qyteti: Erseke
E-mail: gloriazhuli07@gmail.com


Qielli po erresohet
e nata vjen dalengadale,
nga jashte dritares
dalloj detin vale-vale.

Prej ajrit te fresket
qe mushkerite me gjalleron,
ndjej se perbrenda
nje eufori me zgjon.

Sa here rrugen pergjate bregut
jam duke bere,
vezhgoj gjurmet e mirtershme
qe humbasin ne rere.

Kjo gjysme hene bardhoshe
qe ne qiell ndricon,
pasqyrimin e saj te argjendte
ne det po shikon.

Vepra te ngjashme
Autori: ERADA DERVISHI · Lloji: Pershkrim · Tema: pershkrimi i nje peisazhi
Malet e medha plot bore e bene ate te duket si nje lulebore e bukur dhe e rralle qe te magjeps me pamjen e saj. Lumenjte e ngrire te ben te ndihesh e emocjonuar per boren e rene ne cdo skaj te saj. kur vjen nata del nje ylli qe ndricon qellin e erret ...
Autori: Brisilda · Lloji: Poezi lirike · Tema: Nata
Nata me erresiren e saj na mbulon yjet ne qiell dalin dhe henen e shikojme jashte kam frike te dal por brenda s'mund te rri ...
Autori: BRISILDA KARANXHA · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Nata
NATA ME ERRESIREN E SAJ NA MBULON YJET NE QIELL DALIN DHE HENEN E SHIKOJME JASHTE KAM FRIKE TE DAL POR BRENDA S'MUND TE RRI SE HENA EDHE YJET ME KANE BERE MAGJI.
Autori: Edwrado Hoxha · Lloji: Pershkrim · Tema: Kujdes derrasa eshte e kalbur
E ulur ne copezen e nje toke shkruaj: “E lodhur, e heshtur, me pesimizmin me te madh; Te gjitha keto te krijuara nga koherat qe ne po jetojme. Ne ate flete qe une shkruaj megjithese larg botes, ne ate copez te vogel atje tej shihen gjurmet e trishta te ...
Autori: Xhonalda hysko · Lloji: Poezi personale · Tema: Nena
Fjale e shkurter,kuptimplote,dashuri ne zemer zgjon.ska si nena ,ska ne bote,as ne qiell ,as ne toke..as lulja e pranveres,as e bukra hene,se ka ate dashuri qe ka fjala "NENE"
Autori: Maria Stopani · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: cfare shikon ne naten e erret?
netet e errta une shikoj vetem erresir dhe pyes veten cfare ka jashte mami me thote! Moj bij cke qe shikon perdite ne dritare! une i pergjigjem:-nuk e di cka jashte! Valle ka vetem erresire asgje sduket sikur jam ne nje bote pa drite Mami im...
Autori: Dorina.D · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Udhetim imagjinar
Ne fillim ishte vetem nje kujtim dhe pastaj nje realitet ne te cilin u ktheva. Elakturus, nje planet i bukur, i lavdishem qe perqafon buzen e ekzistences. Kur per nje moment te merr gjumi dhe qetesohesh, lumenj te argjendte lundrojne afer teje si fije te ...
Autori: anjeza zhitia · Lloji: Ese argumentuese · Tema: zgalemi
Era fryn e terbuar dhe ngre vale si nje ma ... fluturo,zgalem -trmroshi, vrull i eres nuk te ndal! ulerin tufan i eger permbi det pa an ,efund... ...
Autori: Sabrina Paku · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Nata
Nata Nata është e fshehur, pas hënës qëndron. Me yjet përqark, veten e mbulon. Hapat e qetë, askush nuk i shikon. Ajo s’bën zhurmë, por ne na vështron. Mundohem ta shikoj, përpiqem që ta gjej. Por frika më pushton, dhe vet...
Autori: Sabrina Plaku · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: Nata
Nata Nata është e fshehur, pas hënës qëndron. Me yjet përqark, veten e mbulon. Hapat e qetë, askush nuk i shikon. Ajo s’bën zhurmë, por ne na vështron. Mundohem ta shikoj, përpiqem që ta gjej. Por frika më pushton, dhe vet...
Autori: Griselta lleshaj · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria per nenen
Nene e Mira nene Ti per mua je hene Ti je dielli qe me ndricon Ti je engjelli qe me mbron Ti je qielli plot hapsire Ti je ylli me I mire Se ti Je krenari Ti je e imja dashuri Je gjendur prane meje ne veshtiresi Ti je nje mrekulli Oh sa s...
Autori: Bajame Kullafi · Lloji: Poezi kolone · Tema: Mbremja
Dalngadale qielli fillon te erresohet Dielli fshihet nder male Nje ngjyre e erret ne qiell perhapet Hena dhe yjet lozin valle. Cdo gje duket kaq e qete Asnje hap nuk ndihet ne Toke Cdo gje ka zene vendin e vet Valle kur do te agoje? Kur do te ...
Autori: asma · Lloji: Ese pershkruese · Tema: dashuria lindi per te qene e perjetshme
Dashuria eshte nje ndjenje e bukur dhe e delire,e buruar ne shume zemra.Ajo lind si rrjedhoje e miresise dhe bukurise shpirterore .Dashuria eshte nje ndjenje qe nuk mund te pershkruhet dot me fjale dhe nuk mund ta kuptoje kushdo ,sepse ajo mund te kuptohe...
Autori: isabella castillo · Lloji: Poezi personale · Tema: nena
Nje fjale kac e vogel Vetemme dy rrokje qe mbush me dashuri gjithe zemrat e botes Me e embla fjale per veshet e mi me e bukura krijese per syte e mi Ne syte e tu une shoh shkelqim ne gjirin tend une gjej ngushellim dora jote e bute ...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2021 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com