Data e postimit: 2021-04-29 14:16:01
Lexime: 46
Pranvere
Lloji: Poezi lirike
Tema: Kjo vjershe ben fjlae se sa e bukur eshte pranvera dhe se si ajo I gezon njerzit
Autori: Maria
Shkolla: Shkolla "Sevasti Qiriazi"
Klasa: Klasa e 7
Qyteti: Korce
E-mail: lekaana123@gmail.com


Thone femijet plot gezim ,
erdhi pranvera plot gjelberim.
Ç'te them per te ajo eshte e bukur nga hera.
Dalin njerez dalin femij
Mbushet vendi plot gjalleri

Vepra te ngjashme
Autori: Alessandra DERVISHI · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: PRANVERA
Erdhi pranvera me plot gjelberim ne zemrat tona sjell gezim lulet me arome na shtojne gjalleri, kur vjen kjo stine plot mrekulli!!! ✍️✍️✍️
Autori: mishel · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: stina e pranveres
erdhi pranvera ngjyra ngjyra i gjithe vendi me gezim kendojne femijet urra-urra plot dashuri dhe gezim dallendyshet fluturojne neper qiell gjithe gezim te gjithe i shohim me vemendje dhe brohorasim erdhi pranvera ne vendin tim gezim das...
Autori: Egla Hasula · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: *Pranvera*
Pranvera Erdhi pranvera plot me lule shqerra e lule të tjera plot me gëzim e lumturi Oh sa bukur, bukuri. Dallëndyshja erdhi fluturim, rritet bari, vishet pylli me blerim Dhe në lëndina plot fëmijë mbledhin lule me dashuri, lule plot ...
Autori: elia cela · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: STINA
ERDHI PRANVERA KJO STINE E BUKUR LULET E BUKURA TE PRANVERES NATYREN E LULEZOJNE LUAJME MBI LENNDINA FEMIJET TE GEZUAR SHI ME NUK MBI ME DHE PEMET KANE LULEZUAR ...
Autori: ISRA AJRULLAHU · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: PRAANCERRA
ERDHI PRANVER ERDHI PRANVERA NE FSHATIN TON KJO STIN E BUKUR ME PLOT AROM QELIN LULE SI CDOHHER NE KTE STINE TE BUKUR NE PRANVE ERDHI PRANVERA NE FSHATIN TIM KJO STIN E BUKUR ME GJELBERIM DALLENDHYSHET VIJNE MME F...
Autori: ana xhihanii · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: pranvera
pranvera oh moj pranvere e bukur si cdo here plot me lulezim mbushe shpirtin tim femijet gjallerohen e kafshet nga gjumi zgjohen dallendyshet vijne ne dritare e zogjte cicerojne ne livadhe lumenjte gurgullojne e kafshet ushqim kerkojn...
Autori: Tesa · Lloji: Hartim · Tema: 21-Marsi,dita e pranveres
Me 21 mars fillon nje stine tejet e bukur dhe e hareshme me emrin pranvera.Ne ket stine lulet fillojn te qelin,bari i thare tashme fillon ta marr ate ngjyren e blert,pemet fillojn te mbushen prap me ato gjethet e blerta,qielli edhe pse me pak shi fillon p...
Autori: ALBANA BRAHOMLLARI · Lloji: Poezi peizazhi · Tema: PRANVERA
ERDHI PRANVERA PLOT BUKURI ME LULET ME JEP EMBELSI ME DJELLIN ME JEP KENAQESI ME REZET E DIELLIT ME JEP NGROHTESI ME BUKURINE TENDE ME JEP GJALLERI. ME GJELBERIMIN E SJJ ME JEP HIJESHI
Autori: Ardian · Lloji: Thenie · Tema: Pranvera
Pranvera Erdhi stina e lumturisë, lule plot erë, shpirti im u gjelbërua nga ajo aroma e këndshme që kishte lulëzuar lule të bardha. Sa kënaqesi kur e dëgjojë valsin e pranverës, kenga e zogjve e zbukuruan stinen tone më te bukur, ...
Autori: Jasmina Cenaj · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
pranvera erdhi. ditet tani jane me te gjata. moti eshte me i ngrohte.. bore ka vetem ne maja te larta te bjeshkeve. tani ne vend te bores shpesh bie shi. perrojet dhe lumejte vershojne fushat dhe arat. nen kaqubat dalin lajmetaret e pranveresh - lulebor...
Autori: Alma · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pranvera
Ç'është pranvera?Pranvera është stina mëe bukur e vitit....Njerëzit mbushen me hare dhe fillon një jetë e mirë e lumtur.Zogjtë gjallërohen pemët...Pastaj lulja e parë është manushaqja një stinë e bukur me plot gjallëri....Pas njé dimri...
Autori: Urta Guda · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Pranvera
Ishte data 21 mars .Zogjet kendonin me bukur se ditet e tjera ,lulet lulezonin dhe femijet luanin te gezuar . Me kete date ne e kuptojme ardhjen e praneveres , ndryshimin e dy stineve nga dimri ne pranvere . Ne pranvere zogjet kthehen nga shtegetimi i tyr...
Autori: anejzzaa balidemaj · Lloji: Tregim · Tema: viti i ri
viti i ri 2013 eshte nje feste e gezueshme per muslimanet po ashtu edhe ne femijet kemi deshire qe viti i ri te vije te ne qe te stolisim bredhin te fryejm tollumbace ta zbukurojme bredhin ti qesim dritat e vitit te ri por ehde ne femijet kemi deshire qe...
Autori: Flavio Hima · Lloji: Poezi lirike · Tema: Pranvera
Nje dite e re nisi sot, nje dite e re plot me diell. Shume lule celin sot dhe, zogjte flutirojne ne qiell. Erdhi pranvera, stina me e bukur. Ne fushat e gjera, femijet lodrojne porsi nje flutur, Neper peme si ne skene, zogjte bilbila kendojn...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2021 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com