Data e postimit: 2013-05-12 23:39:00
Lexime: 161416
udhetimi ne mars
Lloji: Pershkrim
Tema: udhetimi per ne mars
Autori: desara dedolli
Shkolla: 'Tahir-Hoxha'
Klasa: 7-a
Qyteti: klos
E-mail: desaramira@yahoo.com


UDHETIMI PER NE MARS


Une kam vendosur te bej nje udhetim ne nje nga planetet e university,Marsin.U nisa me disa nga shoket e shoqet e mia qe ne mengjes.Morem te gjitha mjetet e nevojshme dhe patjeter kostumin e astronautit.Hypem mbi anijen kozmike dhe u nisem per udhetimin tone drejt Marsit.Emocionet ishin te shumta dhe rrahjet e zemres ishin shume te shpeshta sit e nje zogu mbyllur ne kafaz,Gjate gjithe udhetimit tone kemi komunikuar me komanden dhe drejtuesit e nases.Gravitetin brenda ne anijen kozmike e ulem ne zero dhe benim akrobacira te ndryshme ne ajer. Patem disa probleme te vogla sepse disa top ate zjarrte sic jane meteoret ishin duke u perplasur me ne dhe kjo do te ishte shume e demshmeper te gjithe ne sepse misioni yne per te pare nese ne Mars ka jete do te deshtonte.I hodhem nje sy peisazhit per te cilin nuk kam fjale per ta pershkruar.Ishte kaq bukur dhe frike ne te njejten kohe kaq entuziaste dhe e frikshme ishte kaq I gezuar sa edhe I trishtueshem.Toka sin je top plot me ngjyra qe rrotullohej panderprere sikur e dinte qe prej tij varej jeta e shume banoreve ose tokesoreve.Yjet si per cudi kishin marre nje ngjyre te kuqe flake.Perreth nesh ishin planetet e tjere qe lodronin mes tyre.Rruga e qumeshtit,sa e bukur dhe e mistershme ne te njejten kohe.Cdo mrekulli ka kulmin e bukurise se saj e per mua mrekullia ishte kozmosi me te gjithe misteret e sekretet e tij qe mban perbrenda vetes.Gjate udhetimit tone pothuajse te plote ndodhi dicka qe kurre nuk do ta imagjinonin,kaloi nje disk fluturues dhe menduam patjeter se ishin jashtokesore te cilet zbriten ne nje planet te pazbuluar akoma nga shkencetaret.Edhe ne zbritem pas tyre per te zbuluar dicka me teper per keto krijesa te mrekullueshme.Kur kemba ime preku token mu duk sikur po pluskoja ne ajer sepse ishte shume e bute .Be brendesi ky planet kishte nje anije ne te cilen une dhe disa nga shoket shkuam te eksploronim.Pai u futem Brenda gjithcka ishte aq e bardhe sa edhe floket e debores.Alienet benin nje jete shume te ndryshme nga ajo e jona dhe kultura ishte aq endryshme.Une personalisht u cudita sepse ishin shume mikprites edhe pse nuk flisnim te njejten gjuhe dhe nuk kishim te njejeten culture.Ne mesuam shume gjera nga jeta e tyre dhe ato nga jeta jone dhe me duhet ta pranoj qe nuk e mendoja kurre qe ne kozmos mund te kishte nje planet me nje popull kaq te mire.Edhe pse nuk ja arritem qelliumit per te cilen shkuam zbuluam dicka shume me te madhe nje planet dhe nje popull te ri.Dhe ishte hera e pare qe une u ndjeva si ne shtepine time.Pasi morem disa monstra nga toka u kthyem me nje mission qe per ne ishte I arritur me sukses.

Vepra te ngjashme
Autori: Xhesika Merkuri · Lloji: Pershkrim · Tema: Nje udhetim ne hapsire
Une kisha vendosur të bëja një udhëtim në hapësirë.Mora të gjitha sendet e nevojshme dhe sigurisht kostumin e austonautit. Hyra në anije dhe u nisa për udhëtimin drejt hapësires. Emoconet ishin të shumta. Une e ula gravitetin në anije ze...
Autori: Gloria Zhuli · Lloji: Hartim · Tema: Shkrimi i nje teskti fantastiko-shkencor.
Ishte viti 2100.Jeta kishte ndryshuar shume.Toka ishte populluar dhe nga krijesa te tjera te cuditshme.Gjithcka ishte transformuar. Njerezit shkonin nga njeri planet ne tjetrin sikur te te ishin qytete.Teknologjia ishte zhvilluar shume por prape njer...
Autori: Filanja · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Udhetim fantastik ne hapsire
Ishte viti 2145. Qielli I ndricuar nga rrezet e arta te diellit rrembente vemendjen e njerzve. Natyra e gjelbert ishte ngushelluese per njerzit. Deti i kristalt ndriconte si diamant. Por edhe pse jashte natyra permbante gjithe kete bukuri une doja te eksp...
Autori: Argita Nerpjetri · Lloji: Tregim · Tema: Endrrat pertej hapesires
Tashme isha pesdhjete mije yje drite larg mga familja ime dhs kjo ndodhi fale kureshtjes time.Ne nje dite te bukur une dhe familja ime vendosem te benim nje shetitje dhe gjithashtu largoheshim pak nga jeta e perdtishme. Gjithashtu menduam qe te benim edhe...
Autori: E.K · Lloji: Hartim · Tema: Pushimet ne Butrint
Ishte dita e dyte dhe e fundit e qendrimit tone ne Sarande. Ate dite kishim vendosur te vizitonim qytetin antik, Butrintin. U beme gati per udhetim dhe u nisem me makine. Rruga pergjate vijes bregdetare ishte mahnitese, por te linte disi pershtypje te ke...
Autori: E.K. · Lloji: Hartim · Tema: Pushime ne Butrint
Ishte dita e dyte dhe e fundit e qendrimit tone ne Sarande. Ate dite kishim vendosur te vizitonim qytetin antik, Butrintin. U beme gati per udhetim dhe u nisem me makine. Rruga pergjate vijes bregdetare ishte mahnitese, por te linte disi pershtypje te ke...
Autori: Tedi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Aventure
Gjashte shoke ambicioze, te emocionuar qendrojne ne rreze te malit te Gramozit dhe ishin gati per nje aventure te madhe, gati per te kaluar male, fusha, kodra e lumenj. Une, Kozi, Klausi, vellai i tij Enio, Fabiola, Petri dhe drejtuesi j...
Autori: Antonela Tafilaj · Lloji: Hartim · Tema: Universi
Ne kupen qiellore te nates yjet duken te fiksuara ne vendet e tyre, ato rrotullohen ne qiell ne menyre kaq te pa ndryshueshme sa ne kohet e lashta perdoreshin per te matur kohen. Megjithate planetet jane ndryshe, jane me enigmatike. Ato rreshjasin ngadale...
Autori: Klevisa Manovi · Lloji: Tregime per femije · Tema: Breshka,kermilli dhe lepuri
Nje dite u zhvillua gara e vrapimit e kafsheve.Ne gare ishin nje breshke,nje kermill dhe nje lepur.Lepuri dhe kermilli ishin shoke prej kohesh ndersa breshken sapo e kishin njohur.Lepuri i ngacmonte shume here shoket duke u thene se ato kishin frike te ...
Autori: Dorina.D · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Udhetim Imagjinar ne Kohe
“Udhetim Imagjinar ne Kohe” Jam duke udhetuar me imagjinaten time nje nje vend te ngjashem po krejt ndryshe vendit ku jetoj.Jam duke shkuar ne nje bote tjeter,jo te ngjashme nga planeti toke. Po shkoj me nje shpejtesi shu...
Autori: Dorina.D · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Udhetim Imagjinar Ne Kohe
Jam duke udhetuar me imagjinaten time nje nje vend te ngjashem po krejt ndryshe vendit ku jetoj. Jam duke shkuar ne nje bote tjeter,aspak te ngjashme me planetin toke. Po shkoj me nje shpejtesi shume te madhe qe me fut friken, por imagjinata ime sme lejon...
Autori: Blerti Vejuka · Lloji: Ese pershkruese · Tema: KOHa !!
Jam duke udhetuar ne nje vend te ngjashem po krejt ndryshe vendit ku jetoj.Jam duke shkuar ne nje bote tjeter. Po shkoj me nje shpejtesi shume te madhe qe dhe me fut friken, Nuk shikoja dot asgje. Mendja ime ishte e bllokuar. Ishte vetem erresire e pa...
Autori: Jurges Dhimitri · Lloji: Pershkrim · Tema: Shetitje
Ishte dite e diel. Une me babin kishim dale per shetitje ne Drilon. Sa po futeshim brenda dy mjellma vezulluese ishin aty prane sikur kishin dale te na prisnin ne. Babi me tha te hipnim ne nje varke te vogel dhe te benim nje shetitje te shkurter ne liqeni...
Autori: Ina Agolli · Lloji: Analize letrare · Tema: prejardhja e njeriut
E dinim se 8 planetet ishin te vetmit qe kane ekzistuar deri tani. Ishte nje shok i vertete per te gjithe. Si fillim vjen e-mail nha nje planet qe as nuk mendohej se ekzistonte. Me e keqja ishte ajo qe shkruhej aty. "Mos mendoni se e kini prejardhj...
Komentet e fundit!

Emri: Klmama
Email: Klama@lela.com
Komenti: Shume bukur❣️😂

Emri: danoci
Email: dokaoresti54@gmail.com
Komenti: je me e mira na shpetove nga detyrat yaaaaaaaaaaaaaaaay

Emri: hiii
Email: hihihihihih@gmail.com
Komenti: cfar dmth drejtuesit e nases

Emri: evisa
Email: evisacelami@hotmail.com
Komenti: shume faleminderit qe me ndihmove te bej detyrat e fizikes por nga fundi ja ke fut kot

Emri: Zoi Azizllari
Email: zamirawww@yahoo.com
Komenti: Ma bone shum qefin ha ha ha

Emri: Kleri
Email: kleriselimaj2003@gmail.com
Komenti: shum i bukur me ke bo pune

Emri: ehaaaaa
Email: fgfddfg@yahoo.com
Komenti: Mke bo pun se kisha pun me shkrim ne gjuhe

Emri: besi_t
Email: besi.t@gmail.com
Komenti: nje tregim shm i bkr por mbyllja nk nme plq shm

Emri: dyu
Email: whtrshw@gmail.com
Komenti: shume mire

Emri: luis
Email: luisalban@hotmail.com
Komenti: super ese bravo


Emri: Migeljani
Email: migeljani15@gmail.com
Komenti: Shume e bukur. Me pelqeu pershkrimi .:)Me ndihmove shume. Flm

Emri: Migeljani
Email: migeljani15@gmail.com
Komenti: Shume e bukur me ndihmove shum :)

Emri: MEDINE
Email: DINE@hotmail.com
Komenti: JENI SHUME TE JEN TE MREKULLUSHE DHE TE EMBEL

Emri: klevi
Email: klevi.kocilla@hotmail.com
Komenti: bravo te lumte

Emri: cte duet
Email: cdgcgy@Gmail.com
Komenti: A nice ride the moon

Emri: mira
Email: miramira@yahoo.com
Komenti: Shume kot 4nga mua

Emri: donaldo marku
Email: donaldo.marku12@gmail.com
Komenti: flm shum pri teje

Emri: Elsa
Email: ladi.sejdini@yahoo.com
Komenti: sh flm zmr

Emri: dfshgrytkkk
Email: kapoduraj@gmail.com
Komenti: me pelqeve mke ndihmu shm

Emri: Wswse
Email: Wswse@hotmail.com
Komenti: Je ne kl te 7 dhe nuk e ben dot me bukur .Por ishte nice se me ndihmoi me dsh


Emri: marsi
Email: marsishahu@yhahoo.com
Komenti:

Emri: helena
Email: helenalena@yahoo.com
Komenti: Shum ese e bukur je fantastike♡

Emri: helena
Email: helenalena@yahoo.com
Komenti: Shum I bukur mendimi me ndihmove shum.

Emri: nesti
Email: nesti036@gmail.com
Komenti: nice shm bkr mbere dtsh me ket ese

Emri: anonymos
Email: hajdar.aga@gmail.com
Komenti: rrofsh mu deshen detyrat

Emri: hxhhchcuvujjj
Email: vvuvjhhhxjh@gmail.com
Komenti: Shummmm vl

Emri: Cduhet ty mer emri im
Email: pfffcarobi@yahoo.com
Komenti: shum shum shum shuuuuuum koooot sidoomos fillimiii o zooot ke po rre me ke ket krijim ti miii ooo

Emri: ismail nikolli diber
Email: ismailnikolli@gmail.com
Komenti: shume fantastike dhe e bkr.

Emri: ismail nikolli diber
Email: ismailnikolli@gmail.com
Komenti: shum e bukur

Emri: ,.-:;?!'"
Email: mira @gmali.com
Komenti: (-:) Nese e shiko eshte nje fytyre e qeshur.D.m.th. qe me ndihmove sh


Emri: Arla
Email: arlabracaj@gmail.com
Komenti: Shume flm!!!Me dhe nje ide brilante per detyrat/

Emri: Arla
Email: arlabracaj@gmail.com
Komenti: Shume flm!!!Me dhe nje ide brilante per detyrat/

Emri: Arla
Email: arlabracaj@gmail.com
Komenti: Shume flm!!!Me dhe nje ide brilante per detyrat/

Emri: klea
Email: klea19@gmail.com
Komenti: shum krijim i bkr per moshen qe ke zmr.. shum mbreslenese..njs do tju sugjeroja te gjithve te lexonit pak Titulli: shpirt i vrare Lloji: Poezi dashurie Tema: per te gjithe ata qe kane ndjenja... Autori: andreina Shkolla: naim frasheri Klasa: 11A esht nj poezi shum e bukur dashurie...

Emri: S
Email: sadinashkembi@yahoo.com
Komenti: shume e bukur me dhe nje ide se si te bej nje ese per nje udhetim ne hapesire bravo ke imagjinate te mire.

Emri: nuk e di
Email: titdema@hotmail.com
Komenti: shume bukur por do te doja nje tregim fantastiko shkencor me teme nje udhetim n egalaktik me duhet patjeter per neser

Emri: klea.klea
Email: gustibaqoshi@yahoo.com
Komenti: shume bukur

Emri: Gita
Email: GitaZ@yahoo.com
Komenti: ahahahahahah cjan kto femijelleqe qe shkruani teksti ishte shumm kot ta shpif

Emri: Baçi
Email: meleqtore@yahoo.com
Komenti: Shume kot.

Emri: fabio
Email: edfes@fftghhu.co
Komenti:


Emri: neda
Email: ajviajvi0@gmail.com
Komenti:

Emri: tara
Email: 32@yahoo.com
Komenti: JE FANTASTIKE

Emri: tara
Email: tara@yahoo.com
Komenti: je fantastike dhe ke nje imagjinate shume te perparuar:yay

Emri: Ana
Email: ana123@gmail.com
Komenti: ahahahahhaaha sgjete te shkruaje diqka me serioze ti vajz ?? qkaaa jan kta idiotsiraaaa gjepura kalamajsh

Emri: Gjuha
Email: Techraxer@gmail.com
Komenti: PSE KOPJO BESO😜😂

Emri: Gjuha
Email: Techraxer@gmail.com
Komenti: PSE KOPJO BESO😜😂

Emri: ami
Email: ami@gmail.com
Komenti: bukur

Emri: fix
Email: sesgbrhtr@gmail.com
Komenti:

Emri: ona
Email: ona.ona@hotmail.com
Komenti: BRAVO te madhe shume flm ver8

Emri: shega
Email: kolashega@hotmail.com
Komenti: love


Emri: emi
Email: sela.muka@hotmalil.com
Komenti:

Emri: xhoana sheuu
Email: xhoana@hotmail.com
Komenti: super yll ty tka bo nona super ....... je me beri ta ndjeja veten sikur te isha atje ♥♥♥♥☻☻☻☻§§☺☺☺

Emri: jona
Email: admmin.al@hotmail.com
Komenti:

Emri: Era
Email: Era.Era@yahoo.com
Komenti: ca esht kjo idiotesi ca budallenjsh ka bota sot

Emri: kejsi
Email: kejsinuredini@gmail.com
Komenti: bkr

Emri: Siri
Email: SiriHoxha@hotmail.com
Komenti: Do t'ju lutesha qe te perdorni ne te gjitha tregimet,perrallat,eset etj. shenjat e pikesimit,sepse tek ky tregim nuk i keni perdor shenjat e pikesimit aty ku duhen....Nejse shm nice ky tregim.

Emri: Anxhela
Email: anxhelaanxhi@hotmail. com
Komenti: Me ke ndihmuar shum ne nje pershkrim.Flm

Emri: Anxhela
Email: anxhelaanxhi@hotmail. com
Komenti: Me ke ndihmuar shum ne nje pershkrim.Flm

Emri: bardhi
Email: bardhi.rrahmani@hotmail.com
Komenti: bravo je vertet e zgjuar me ndihmove shume

Emri: bardhi
Email: bardhi.rrahmani@hotmail.com
Komenti: me ndihmove shume faliminderit


Emri: kejbi
Email: ivzikupranvera@gmail.com
Komenti: flm me ke ndihmu me detyrat e shtepise

Emri: hajdar
Email: hajdari.maksuti@hotmail.com
Komenti: flm me ka ndihmuar vertete shum ne detyrat e shtepise flm

Emri: :D
Email: Mira@hotmail.com
Komenti: Me ka ndihmuar teje mase ne detyrat e shtepise

Emri: valdmir
Email: valdmirdeni@yahoo.com
Komenti: se kuptova

Emri: :D
Email: kosova_1@hotmail.com
Komenti: Sipas mendimit tim nuk duhet te pelqehet aq shume,tregim i bukure por zemra kujdes gjate drejteshkrimit,kur dikush ta shof kete drejtshkrimi eshte turp dhe nuk i dhene shume rendesi...Te lexosh vetem tregimin eshte i bukur gjithsesi te uroj suksese por kujdes...Bravo

Emri: erilda
Email: erildabeqiri6@gmail.com
Komenti: ua shum e bukurr bravo

Emri: kina anglia
Email: italia.india@gmail.com
Komenti:

Emri: kina anglia
Email: italia.india@gmail.com
Komenti: me ket smer me shum se 7 o goce

Emri: kina anglia
Email: italia.india@gmail.com
Komenti: kot fare.ca eshte kjo.ket e ben edhe motra ime qe eshte ne klase te pare.

Emri: tfty
Email: tfty@gimail.com
Komenti:


Emri: kim
Email: kim @hotmail.com
Komenti: Sh I bukur

Emri: eld
Email: elda.salo12@gmail.com
Komenti: e te flm shume se kush bente det e shpis ishte nje pershkrim fantastik

Emri: rita
Email: flabia@gmail.com
Komenti: Bkr shm.bkr

Emri: Erion
Email: Eri@hotmail.com
Komenti: Shum e bukur me ka ndihmuar ne nje pershkrim

Emri: kevin cipi
Email: cipikevi@gmail.com
Komenti: ese shume e bukur me ndihmoi shume

Emri: e
Email: emailemail@yahoo.com
Komenti: Me pelqeu shume she me ndihmoi per detyrat e shtepise

Emri: serdinjo
Email: serdhyka@live.com
Komenti: mke ndihmu shum me kte pz bravo tlumt docka e vgl 10 me yll

Emri: klara
Email: klara.klara@yahoo.com
Komenti: o desara e e din sa kot e ke ba

Emri: ela
Email: ela.ela@yahoo.com
Komenti: kot fare

Emri: llk
Email: ikl@icloud.com
Komenti:


Emri: elif
Email: elifomer@hotmail.com
Komenti: me plq shum me ndihmoi shume per detyrat e shtepise rfsh edhe njehere

Emri: silvi de la bobi
Email: silvilabobi@facebook.com
Komenti: RROFSH LALI SE ME NDIHMOVE SHUME ME PUNEN ME SHKRIM

Emri: Malen
Email: Malen.A@yahoo.com
Komenti: Shume e bukur

Emri: aldi
Email: aldi.cikalleshi@libero.it
Komenti:

Emri: Nikolia
Email: Nikolina@yahoo.com
Komenti: Shume i bukur bravo dhe gjithashtu flm sepse me ndihmove vertet shume per detyrat e mia te shtepise

Emri: sandra
Email: kasandraibra@gmail.com
Komenti: bravo

Emri: elif
Email: elif.buyukustun@yahoo.com
Komenti:

Emri: Klea
Email: klea@gmail.com
Komenti: Shum e bukur vetem se ne fund nuk ishte e nevojshme takimi ne nje UFO . Besoj se ishte shum e panevojshme

Emri: fnxx
Email: fnxx@gmail.com
Komenti: rrofsh mu desht shume per detyrat

Emri: Denisa
Email: Denisapashuku@gmail.com
Komenti: Shumë flm. Me ndihmove me detyrat e shtepi se


Emri: Vitoo
Email: ernie.armani@gmail.com
Komenti: Phh QR. sa me duhej

Emri: Johhny
Email: ernie.armani@gmail.com
Komenti: Bkr ..edhe pse nuk mora vesh gjo

Emri: ajo
Email: ajo@yahoo.com
Komenti:

Emri: blerina
Email: blerina@yahoo.com
Komenti: e kopjuar se ndryshe s dije çtë bëje hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Emri: danjela
Email: dan_jela@live.com
Komenti:

Emri: elena
Email: elenabregu@yahoo.com
Komenti: me ndihmove shum per detyrat e shtepis

Emri: era
Email: era era@yaho.com
Komenti: Flm je njesh

Emri: era
Email: era era@yaho.com
Komenti: Flm je njesh

Emri: thjesht era
Email: mikaelamikaela99@hotmail.com
Komenti: flm me ndihmove me detyrat e shtepis

Emri: sara
Email: sara@live.com
Komenti: rrofsh lale


Emri: Deivid
Email: ai.cuni@hotmail.com
Komenti: bkr me ndihmove me detyrat e shtepise

Emri: megi
Email: m.geshtenja@gmail.com
Komenti: flm me ka ndihmuar shum flm goc

Emri: meti
Email: m2e0t0i0@gmail.com
Komenti: shum e bukur flm me ndihmove (;

Emri: isi mejdolli
Email: isi.mejdolli@yahoo.com
Komenti: shum bkr te lumt

Emri: enada
Email: enadahoxha@outlook.com
Komenti:

Emri: ari
Email: elda-eli@live.com
Komenti: lehtesove punen me dhe nje mendim se si ta bej un flm

Emri: kristal
Email: aksjl@yahoo.com
Komenti: uuau shume e bukur me ndihmove me kete ese sepse edhe une kisha per te bere nje tetille

Emri: Gjystina
Email: Gjystina_osmuci@hotmail.com
Komenti: Waa sa bukurr ;-) ... Shuum e bukur.... Brravoo :-P ;-)

Emri: enejda koci
Email: lutfi.koci@yahoo.com
Komenti: shume bkr te lumt

Emri: enejda koci
Email: lutfi.koci@yahoo.com
Komenti: shum e bkr kjo flm sepse e mora si ide per detyrat


Emri: mariela
Email: mariela.cela@live.com
Komenti: flm me dhe idene e duhur per udhetimin drejt kozmosit

Emri: erin
Email: erin@gmail-htl.com
Komenti: flm shm e bkr se me dhe edhe nje ide per detyrat

Emri: islam
Email: islamberisha@shqiptar.eu
Komenti:

Emri: islam
Email: islamberisha@shqiptar.eu
Komenti:

Emri: dikushja
Email: futbollistja_vogel@hotmail.com
Komenti: hajde imagjinat hajde ....

Emri: esli vlore
Email: esli.vlore@hotmail.com
Komenti: shum i bukur pershkrimi me pelqeu shum

Emri: tomi
Email: vuksanitomi10@gmail.com
Komenti: Cnncncnxnxncnncnc

Emri: adenaida
Email: adenaida @hotmail.com
Komenti: shume e gjetur nje udhetim midis fantastiko-shkencores, se ke iden sa me ke lehtesuar pasi e kam pune kriuse, flm e dashur qe me kurseve kohe...

Emri: erik
Email: erik.kanto@ymail.com
Komenti: shum e bukur mw ndihmoi per te ber detyrat

Emri: desara dedolli
Email: desaramira@yahoo.com
Komenti: shume flm te gjitheve per komentet qofte ato pozitive por edhe ato negative


Emri: emili
Email: emili@yahoo.com
Komenti: me thene te drejten mua ma shpifi vajta ktu pastaj atje pastaj ishte shume bukur pastaj nuk kam si ta pershkruaj vtm kaq lexova une

Emri: ergys
Email: budiergys@gmail.com
Komenti: swper ese e pa pame , sikur te ishte kaq kollaj me shku ne Mars

Emri: paola
Email: p.braka@yahoo.com
Komenti: kush ka mundesi te me ndihmoj me nje ese me titull nje vit tjeter shkollor

Emri: paola
Email: p.braka@yahoo.com
Komenti: shum bukur urime

Emri: denis
Email: deniskolaj-96@live.com
Komenti: shum bkr

Emri: mira
Email: miramira@yahoo.com
Komenti: shume fantastike je njeshShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com