Data e postimit: 2013-12-12 19:36:25
Lexime: 91514
PER VELLAIN TIM
Lloji: Hartim
Tema: Vellai ,gjeja me e shtrenjte ne bote
Autori: Desara Dedolli
Shkolla: Tahir-Hoxha
Klasa: 8-a
Qyteti: Klos
E-mail: desaramira@yahoo.com


Vellai im eshte gjysma ime tjeter.E dua pa fund...Me te kaloj castet me te bukura te jetes sime.Ai gjate gjithe kohes me qorton ne gabimet qe une bej dhe per kete e dua edhe me shume sepse do te thote qe ai kujdeset per mua.Ndihem shume krnare qe kam nje vella si ai.Para disa muajsh ai beri nje aksident me makine qe me te vertete me tronditi shume.Nuk mendoja kurre qe mund ti ndodhte dicka e tille.Doja qe te me kishte ndodhur mua ne vend te tij.Kaloi rreth nje muaj ne spitalin ushtarak nderkohe qe une isha ne shtepi duke e pritur.Me kishte marre malli shume per te dhe cdo dite qaja ne heshtje dhe shpresoja per permiresimin e tij.Me besoni qe ishte dhe do te mbetet casti me i hidhur i jetes sime.Te mendosh qe te mos e shohesh vellain per nje muaj dhe te rrish cdo dite duke pritur qe ajo dere te hapet dhe te jete vellai eshte e tmerrshme.Kur flisja ne telefon me te ai e sforconte veten vetem qe une te mos e dalloja qe ai ishte keq.Mundohesha qe te mos qaja por ishte e pamundur pasi e ndjeja se cfare dhimbje ndjente.Por me keq ndihesha kur u zgjonte nga gjumi dhe i thonte mamit:Kur do te vije Sara me me pare? Mbyllja syte dhe imagjinoja fytyren e tij,buzeqeshjen dhe gallatat qe benim sebashku.Nuk e imagjinoja dot jeten pa te.Seriozisht nuk e di se cfare do te beja nese ai nuk do te ishte me mua sot.Me kishte marre malli aq shume sa nuk mund te ua shpjegoj dot me fjale.Gjumi qe nga ajo date nuk ishte me i qete.U coja naten e tronditur dhe i thoja vetes:'Ishte vetem nje makth i keq'.Nuk isha e qete deri diten qe erdhi me mamin dhe babin nga tirana.Qe nga ajo dite lidhja jote u forcua edhe me shume.Kishte me shume afrimitet mes ne te dyve.E ndihmoja qe te ngrihej,te hante,te ecte,te lante plagen me pak fjale te bente gjithcka.Ndihesha me e qetesuar dhe me e lehtesuar...Shpresoj qe kurre te mos me ndodhi dicka e tille me ne jete.I lutem Zotit cdo nate per kete.Keshtu qe ju them te gjitheve djem dhe vajza:'Duajeni motren/vellain tuaj sepse ndonje dite Zoti tregohet i padrejte dhe mundohet tua marre.Nje shprehje e famshme thote:'Per motren le koken,per vellain vras gjithe boten'.Te dua shume vellai im... <3 <3 <3

Vepra te ngjashme
Autori: Arlinda Beqo · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Trego nje histori nga femijeria juaj qe ju ka lene mbresa dhe ju ka ndryshuar jeten.
Femijeria eshte periudha me e bukur per te gjithe.Edhe per mua eshte nje nga periudhat me te bukura.Eshte peridha kur t'i ndihesh i lire nga bota reale.Je akoma nje femije qe nuk ja ka haberin se cfare do te ndodhi ne te ardhmen.Une kam lindur ne vitin 20...
Autori: Mirjeta Caushi · Lloji: Tregim · Tema: dashuria e motres per te vellane
Ne nje jetimore ishin rritur dy femije,moter e vella.pas disa kohesh kishte ardhur nje cift i cili deshironte te merrnin nje femije.Ata u drejtuan per tek ata te dy.Ata vendosen qe te merrnin vetem djalin.Kur ata e kapen nga dora vajza shkoi dhe iu lut qe...
Autori: ALEHANDRA · Lloji: Ese pershkruese · Tema: VELLAI DHE MOTRA
TE VDESESH ESHTE NORMALE POR TE VDESESH PER VELLAIN ESHTE FANTASTIKE . VELLAI ESHTE ENGJELLI QE TE MBRONE POR ESHTE EDHE AI QE ME SHUME XHELOZONE.AI PER MOTREN E JEP JETEN SIC E JEP MOTRA PER TE ♥. TORNADOT JANE TE FUQISHME POR KUR NUK MUND TE MPOSHT...
Autori: Anonim · Lloji: Tregim · Tema: Aventure
Gjethet e thata te pemeve po veshin gjithe panoramen me nje kornize te arte brenda se ciles bejne kontrast qiellgervishteset e New Yourk-ut. Ndoshta nuk eshte kjo pamja qe enderroja cdo nate kur vija koken ne jastek, por eshte zgjedhja me e mire qe mund t...
Autori: Tedi Totojani · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Gjyshja
E kam titulluar kete ese “E paharruar”, sepse ne te do te tregoj per nje person te tille. Ndoshta nuk e kam njohur shume, por edhe ato pak kohe qe e kam njohur kane vlejtur shume per mua. Çdokush ka nje person shume te dashur jashte familje...
Autori: ROSELA BAJRAKTARI · Lloji: Poezi personale · Tema: vellai im ezeli
Esht' i vogel Me syt' e zinj Shum' i qeshur Vellai im Qe te gjith' e duam shume Por vecmas per te Kujdesem une Bashke me motren Pasi mesojme vellain mbajme Mamin ndihmojme E duam te shkathet Dhe jo dembel Vellai yne i dashur Ka emrin...
Autori: florida bufati · Lloji: Poezi dashurie · Tema: do te doja ta ktheja kohen pas
Nje dashuri qe nuk harrohet lehte,nje dashuri te clen nuk e kisha ndjere kurre.Erdhi ne klasen time ne klase te 6 une nuk e njihja dhe nuk i flisja.Ne klasen e shtate fati deshi qe ne te beheshim shoke.U beme shume shoke kur nje dite shoqja ime me rrefeu ...
Autori: kristiana karaj · Lloji: Ese pershkruese · Tema: mengjesi
ishte kaq heret dhe e mbaja veten me gariet qe te rrija qofte dhe pak shtrire. e dija qe do degjoja si gjithnje zerin e mamit qe me delikatese do te me zgjonte nga gjumi. mirepo kete dite dielli nuk shndrinte si gjithnje por akoma me i forte dhe me i buk...
Autori: Anonim · Lloji: Tregim · Tema: Fitimi i vetbesimit
Ne kete tregim do te flasim per Anin dhe veshtiresite e femijerise se tij. Ani eshte nje djalosh me floke te shkutra kafe, sy te zinj, ka nje buzeqeshje te lezetshme dhe eshte i qete, i zgjuar, nuk ka asnje mik dhe ai ka veshtiresi ne te shprehur dhe ne k...
Autori: Mahmute Kola · Lloji: Ese vleresuese · Tema: E mrekullueshme
Para dia kohesh shkova ne lushnje.Vazhdoja gjimnazin po nderkohe dhe pnoja si menaxhere e numrave te telefonit.Njehere ne zyre kaloi nje i ri qe kisha te klasa.Ishte nga Elbasani.Ishte i heshtur dhe me injoronte.Me shikonte cuditshem cdo dite derisa nje d...
Autori: esmi · Lloji: Tregime dashurie · Tema: nje dite nga shoqja
Nje dite e kisha lene te vija nga shoqja per te bere nje projekt. U bera gati dhe u nisa. Ne shtepi ndodhej vetem ajo dhe vellai i saj. Pasi punuam rreth 20 min. ate e telefonoi dikush dhe iu desh qe te dilte, por me tha se mund te rrija sa te mbaroja pro...
Autori: xxx · Lloji: Analize letrare · Tema: seksi me i mire i jetes sime
i keni pare vellezerit e shoqes tuaj ndonjehere me shikim ndryshe nga thjesht nje shok. epo une po. shoqja ime e ngushte ka nje super vella me nje trup prej modeli. trupin e kishte super , por gjithmone isha kureshtare per penisin e tij... gjithmone shko...
Autori: sejhan shaban · Lloji: Tregim · Tema: magjia
Libri i fluturave Na ishte njehere nje vajze e cila kishte deshire te lexoje shume libra dhe quheshte Sara. Ketu na paraqitet nje vajze tjeter qe eshte shoqe e ngushte me Saren qe quheshte Zana. Ato cdo dite ishin bahske, cdo gje e ndanin, ishin shume te...
Autori: Gerta · Lloji: Leter · Tema: Ndjenja
Edhe sot si atehere me nostalgji kujtoj femijerine time.Sepse ti ishe pjese e femeijerise time,dashuria ime.E c'kuptim kishte?! Zemra ime rrehte fort e askush se dinte,as ti.Te doja nga larg,duke te shikuar.E mrekulluar si asnjeher me pare.E dashuruar me ...
Komentet e fundit!

Emri: flora
Email: floora-thaqi@hotmal.com
Komenti: Un i dua shummm

Emri: flora
Email: floora-thaqi@hotmal.com
Komenti: Une i dua shumm vellezret e mi ata jap shpres per mua

Emri: marsi
Email: marsitairllari@gmail.com
Komenti: Eshte nje shkrim unik.vellai eshte dhurata me e bukur qe zoti i jep nje vajze ,çdo vajz qe ka nje vella esht e bekuar ,dhe nje nga keto vajza jam e dhe un.

Emri: bekime
Email: bekimehoxha1@gmail.com
Komenti: bravo te qofte per kete shkrim vellezerit jan me te vertete gjithcka per motrat

Emri: Arianita
Email: arianita.l@zbavitu.de
Komenti: edhe une kam 3vellezer i dua me se shumti jan gjysa e jetes sime ju dua shum vellezerit e mi💋❤️😘

Emri: elmedina
Email: lazim.qerimi@gmail.com
Komenti: shum e bk

Emri: ardita
Email: ardita_dita@hotmail.com
Komenti: Lum ata qe kan vllezer dhe jan bashk me te vllezit kan vendin kriesor tek motrat ii dua teper vlleznit e mi dhe pse sjena bashk vu don motra

Emri: Cr7
Email: Realmdarit12389@ hot mail. Com
Komenti: Edhe vllai im esht larg vendlindjes, me mungon shum

Emri: gjevrije
Email: gjevrije.ar@hotmail.com
Komenti: edhe un kam dy vllazni i dua shum

Emri: klea
Email: kleamaze@yahoo.com
Komenti:


Emri: elion
Email: elionbulla@hotmail.com
Komenti: shume e bkr njesoj si une

Emri: dghhhhhhhkj
Email: kejra@hotmail.com
Komenti: ju lumte keni pere diqka te mrekullueshme

Emri: hgfhgfh
Email: barbie@hotmail.com
Komenti: mir

Emri: Florentina
Email: dafina.5@live.com
Komenti: jashtezakonishtt e bukur

Emri: 10
Email: example@web2.0calc.com
Komenti: e jashtezakonshme !!!!!!

Emri: kanita
Email: kanita_@hotmail.com
Komenti: shum shum bukur.

Emri: Hyrie
Email: Hyria.sokoli@hotmail.com
Komenti: Shum bukur

Emri: Hyrie
Email: Hyrie.sokoli@hotmail.com
Komenti: Unë vëllaun tim e dua shum me të kaloj caste të bukura me të luaj,vallëzoj etj...Vëllau im është shum i vogel edhe nëse ai me lëndon unë edhe ma shum do ta dua.

Emri: Hyrie
Email: Hyria.sokoli@hotmail.com
Komenti: Shum bukur

Emri: sunaj
Email: sunaj@hotmail.com
Komenti:


Emri: Albion jashari
Email: Albionjashari123@hotmail.com
Komenti: Vllaun ime eshte shum i rensishem per mua Nuk shkon dita Tu lute me ta nuk shkon nata pa u kanqe me ta sdi sa shum e dua vllahu saqe smbarojn fjalet kurr per ate Kur kam gabu diqk aje meka ndalu qe mo mos te gaboj une aje qdo gabim qe kam ba amundu qe mos me gabu une. E dua vllaun ndosht une dot vdes nje dit po vlla po dije qe jam kenare me ty ishlla takohemi ne boten qeter vlla edhe mos u merzot Per vdekjen teme mundohu qe vazhodh jete te para ma ruaj nen edhe beben ;(

Emri: Laura
Email: laura.lesa@hotmail.com
Komenti: Omg Perfekt:

Emri: Tina
Email: Tina.bina@hotmail.com
Komenti: I low you brather

Emri: esmeralda
Email: aldaesmera@live.com
Komenti: Sa do te doja te isha dhe une si ju por une kam tre vjet qe se kam pare vellain tim me sy. Ju uroj gjithe te nirat

Emri: esmeralda
Email: aldaesmera@live.com
Komenti: Sa do te doja te isha dhe une si ju por une kam tre vjet qe se kam pare vellain tim me sy. Ju uroj gjithe te nirat

Emri: Dafina
Email: family_elshani@postribe.com
Komenti: une ka 3 vllaznii qe i du shumm at kujdese shum per muu se me kanj ni motra per hastret edhe shum me dojn. Jeten e japi per vllaznit e miir

Emri: amra
Email: armin-nesimi@hotmail.com
Komenti: shume mire hartimi te pergezoj per kete

Emri: Yllka
Email: yllkadautiyllka25@hotmail.com
Komenti: Sum pelqejj shumm

Emri: Selim
Email: selim-1@zbavitu.net
Komenti: shum bukur ju prshendess

Emri: Hasan Ali
Email: hasan-2014@in.com
Komenti: shumee fantastikee


Emri: Fabiana
Email: fabi-fillo@hotmail.com
Komenti: e dua vellaun timm Florian....ai eshte jeta imee te duaa shpirti motress..edhe ty te uroj shum desara..,shpresoj qe ta kesh me jet te gjat vellaun...po ashtu uroj per qdo kend..

Emri: Mesuara pasho
Email: albazdrava@yahoo.com
Komenti: Dhe une e kam nje vella dhe per te jam e afte te jap dhe jeten. Te dua shume vellai im. shum bukur e ke shkruar Desara urime.

Emri: jona
Email: jonamanaj@hotmail.com
Komenti: shum i bukur te lumt

Emri: jona
Email: jonamanaj@hotmail.com
Komenti: e papare

Emri: ema
Email: melisa.millaa@gmail.com
Komenti: shume shume bukur

Emri: fatlum rushiti
Email: lumiboy@outlook.com
Komenti: te dua wllavi im me i bukur ti edhe pse me qorton pak por un gezona sepse ti me jep lumteri shum ti gjith je bashk me mua dhe un sot shkruj nje leter per ty

Emri: Orges
Email: sinakoliorges@gmail.com
Komenti: shum i bukur hartimi desara, te pergezoj per kete gje ;)

Emri: Orges
Email: sinakoliorges@gmail.com
Komenti: shum i bukur hartimi desara, te pergezoj per kete gje ;)

Emri: fjolla
Email: fjolla_buzhala02@hotmail.com
Komenti: Mua nuk mee ndihmuat fare per ese sepse vellai im eshte i vogel mire

Emri: arti
Email: arti_gjonaj@tropoja.com
Komenti: shume e bukur


Emri: fjolla
Email: fola_fola@hotmail.com
Komenti: komenti im asht se u uroj shum fat ata qe kan vella ju faliminderitShto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com