Data e postimit: 2013-04-03 22:52:20
Lexime: 65610
pranvera ne vendin tim
Lloji: Hartim
Tema: pranvera,stina e pare e vitit
Autori: sejhan shaban
Shkolla: ismail qemali
Klasa: 5/4 e pesta kater
Qyteti: shkup
E-mail: sejhan_sh@hotmail.com


pranvera eshte stina e pare e vitit dhe ajo fillon me 21 mars.pranvera gjalleron gjithcka.fillon te nxehet moti dhe del lajmetarja e pare e pranveres lulebora.cdo kopsht lulezon dhe mbush vendin gjithe gjelberim.deshira jone eshte te kthehehen zogjte shtegetar me zerat e tyre te mahnitshem.bilbili ia fillon kenges.dallendyshet munden te ndertojne folene e tyre.bujku ia fillon punes dhe here pas here bie vesa.bukuria e saj sa bukur shendrit kjo hene e bukur po na fal kete drite.kjo stine e bukur dicka te tregon se gjithe lumturia kesaj stine i takon.per ne femijet eshte stina me e bukur e vitit.qielli hapet dhe del dielli me buzeqeshje te embel.gjithmone dhe gjithnje deshirojme ta kemi kete stine

Vepra te ngjashme
Autori: ajshe ismaili · Lloji: Analize letrare · Tema: pranvera ne qytetin tim
PRANVERA eshte nje nder stinet me te bukra te vitit .ajo fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershor.Sot ishte nje mengjes i mahnitshem ku une u zgjova me cicerimat e zogjve.Ne kete stine ditet zgjatem,kurse netet shkurtohen.Pra gjithcka e bukur fillon n...
Autori: "enisa sulejmani" · Lloji: Hartim · Tema: "stina e pranveres"
Pranvera nje stine e vitit Pranvera eshte nje stine me e preferuar e imja sepse ne stinen e pranveres dita esh...
Autori: eneida · Lloji: Hartim · Tema: pranvera ne kopshtin tim
stina e pranveres fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershr.ne pranvere qelin lulet,pemet lulezojne, natyra gjelberon.gjate stines se pranveres ditet fillojne te zgjaten dhe netet te shkurtohen.zogjet shtegetare vijn nga viset e ngrohta dhe ndertojne fole...
Autori: Dafina · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Pranvera.Stina
Pas nje dimri te gjate e te ftohte me ne fund vjen kjo stine e buzeqeshur dhe e ngrohte.Nje stine e mbushur me dashuri,pranvera.Mua me pelqen shume stina e pranveres.Kete stine e fillojme ne menyren me te mbare.Si qdo stine tjeter edhe ne pranvere kemi ge...
Autori: Raman Hasani · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Pranvera
-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamj...
Autori: Diona Kelmendi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera eshte nje nder stinet me te bukra dhe me te gezuheshme per ne .Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qeshor.Ne Prenvere fillojne te lulezojne pemet ,lulet etj. Ne kete stine ditet zgjaten kurse netet shkurtohen duke i falur me shume lumturi fem...
Autori: Agnesa Sulejmani · Lloji: Hartim · Tema: "pranvera ne vendin tim"
-Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i debores tani ka nje pamj...
Autori: Ensar Iljazi · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera ne vendin tim
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen ng...
Autori: art ndrecaj · Lloji: Hartim · Tema: Hartim Per Pramveren
Hartim per Pranveren -Pranvera eshte nje nder stinet me te bukura dhe me te gezueshme per te gjithe ne.Ajo fillon me 21 Mars dhe mbaron me 22 Qershor. Ne Pranvere qelin lulet lulezojne pemet natyra gjelberojne dhe nderroi pamjen nga petku.I bardhe i ...
Autori: madita syla · Lloji: Ese pershkruese · Tema: pranvera freski e zemrave tona
"Pranvera frski e zemrave tona" Pranvera nje stine aq e bukur qe me natyren e saj ajo te mahnit.Ne pranverë cicerima e zogjeve nuk ndalet.Me freskine e saj ajo i buzeqesh zemrat e te gjitheve.Pranvera stina me e bukur e vitit qe fillon me 21 mars dhe ...
Autori: Enes Çakrri · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera është stina e parë e vitit,që vjen pas dimrit dhe fillon më 21 Mars,kurse mbaron më 22 Qershor. Në këtë stinë natyra merr një pamje kryesisht me gjelbërim,dielli shfaqet me rrezet e tij të ngrohta dhe si zakonisht retë hapen. Bujq...
Autori: Ardita · Lloji: Hartim · Tema: Pranvera
Pranvera eshte nje dite e nje date e mahnitshme , magjepsese , dhe e bukur. Pranvera fillon me 21 Mars e me te fillojne te qelin lulet,lulet shumengjyreshe , te vijne zogjt , e gjithe natyra te buzeqesh e te jep nje kenaqesi te nxehte.Kur behet fjale per ...
Autori: lule · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Dita e pranveres
Pranvera eshte njera nder stinet me te bukura.Lulja e pare eshte lule bore.Pranvera fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qershor.Kur zgjohem ne mengjes i shikoj zogjte dhe i ndigjoj cicerimat e tyre.Dallemdyshet thuajn"ERDH PRANVERA".Bariu laron arat dhe mb...
Autori: seda · Lloji: Pershkrim · Tema: bukuria e pranveres
pranvera nje nder stinet me te bukura te vitit.nje stine qe te ben ta adhurosh e ta duash shume.ne pranvere gjithcka eshte shume ndryshe madje e perkryer.ajo eshte stina ku gjithca fillon te gjallerohet,pemet,lutet,mjedisi perreth,dielli rrezearte fillon ...
Komentet e fundit!

Emri: edolisa tolaj
Email: edolisa.03@gmail.com
Komenti: Kjo me pelqen shum

Emri: edolisa tolaj
Email: edolisa.03@gmail.com
Komenti: Kjo me pelqen shum

Emri: erza
Email: erzavladi@hotmail.com
Komenti: Shumë mirë

Emri: Lola
Email: Lola@gmail.com
Komenti: Shumm pldh😂😂😋

Emri: rinesa
Email: rinesa.z@hotmai.com
Komenti: Sum perfekt

Emri: lule
Email: lule.shabani@live.com
Komenti: Hahahah cullishtja ka met me shkrujten ese per pranveren hahashum palidhje te koka haha fuck you 👊👊👊

Emri: ajana
Email: ajana-shahini@outlook.com
Komenti: very nice

Emri: isra_asani
Email: isra_asani@hotmail.com
Komenti: shum bukur

Emri: hajrush
Email: hajrushi-kadrushi@hotmail.com
Komenti: shume mire

Emri: erina
Email: eri_na@live.com
Komenti: per ata qe nuk din mos ta nin ty shum mir e ke ba edhe mos ta nin


Emri: Anisa
Email: anisa_loqkababit@live.com
Komenti: Faree sbënn

Emri: Havv`e Havv`e
Email: syartalutfiu1@gmail.com
Komenti:

Emri: hava
Email: zemrazemra@hotmail.com
Komenti: fuckthat okkkk

Emri: Havv`e Havv`e
Email: zemrazemra@hotmail.com
Komenti: pse s kupt*****

Emri: hasan
Email: Hasan_sh@hotmail.com
Komenti: Jetoni ka then sben ki tekst

Emri: hasan
Email: Hasan_sh@hotmail.com
Komenti: Zben ki tekst

Emri: hasan
Email: Hasan_sh@hotmail.com
Komenti: Palidhje esht ki tekst

Emri: hasan
Email: Hasan_sh@hotmail.com
Komenti: palidhje

Emri: Besnik Imeri
Email: inter-s10@live.com
Komenti:

Emri: Besnik
Email: inter-s10@live.com
Komenti: bukur


Emri: reshat
Email: reshat_ajeti@live.com
Komenti: bukur

Emri: Albion
Email: albion.qa@hotmail.com
Komenti: Matematika esht shum e mir

Emri: Albion
Email: albion.qa@hotmail.com
Komenti: Esht e Mir shum

Emri: rejhan
Email: rejhan_sefa@hotmail.com
Komenti: wawwwwwwwwwwww shum bukur me bere qe ta kopjoj kur te na shti mesuesja me shkruajt per pranveren

Emri: era
Email: erashabani@live.com
Komenti: shum mir edhe shum palidhje....?????????

Emri: seid
Email: betim_seid@hotmail.com
Komenti: cfare kerkoni me kete shume numrash

Emri: sejhan
Email: sejhan_sh@hotmail.com
Komenti: mire shume haahah

Emri: Lena
Email: lena.lena@hotmai.com
Komenti: oooo fantastike, shumm faleminderit

Emri: tatata
Email: tata_tuta@hotmail.com
Komenti: mire

Emri: Arim
Email: cegrani-artim@hotmail.com
Komenti: bukur


Emri: Arim
Email: cegrani-artim@hotmail.com
Komenti: bukur

Emri: largesa
Email: desi-osmani@hotmail.com
Komenti: shuuumm mir

Emri: pranvera
Email: pranvera_kuliqi@live.com
Komenti: sdi qka kisha ba ne hartime mos me kan juu..!

Emri: edona
Email: edona-dauti@live.com
Komenti: more fantastic

Emri: hahahahha
Email: ahha_uhuhu@live.com
Komenti: shum mire

Emri: filiza kastrati
Email: filiza_kastrati@zbavitu.net
Komenti:

Emri: filiza kastrati
Email: donjeta_n@hotmail.com
Komenti:

Emri: Adisa
Email: albion_8@live.com
Komenti:

Emri: menal shabani
Email: menal_sh@hotmail.com
Komenti:

Emri: sejhan
Email: sejhan_sh@hotmail.com
Komenti:Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com