Data e postimit: 2016-12-26 18:27:09
Lexime: 43112
Shoqja ime
Autori: Adriana Ramadani
Lloji: Poezi dashurie
Tema: Shoqe e Zemrës
Shkolla: Dy Dëshmorët
Klasa: VIII
Qyteti: Ferizaj
E-mail: Email eshte i fshehur!


Shoqja ime e dashur !

Nuk e di se çfarë të them , per ty fjalet s'mbarojn fare.
Nuk e di se çfare te bej , nga nejra ane shikoj tek dritarja por kur kthem nga na tjeter shikoj shtepine tende te bukur.

Sa here te kam thene : Ki besim tek unë sepse, une me te vertete te dua shume . Me ty kam knaqesine qe te rri , prane teje ndihem me e lire .Je ajo qe me bene çaste shume te mira ne jeten time . Ke hyr ne jeten time dhe nuk do te lejoj qe te dalesh kurre .

- Je ti qe te dua , qe te besoj , qe te respektoj , qe te adhuroj . Edhe pse jemi mocanike sa here qe isha e pikelluar me shoqeroje dhe me kesholleje per gjithçka .

- Se di se çfare te them vetem se je gjithmone *Funny ♥ ...Ehhh edhe pse kam enderruar Zoti me fali nje shoqe afer zemres , ne jeten time solli nje vajze te dashur dhe shume te lezetshme .

Deshirat qe i kam pozitize eshte mire qe gjithmone te m'i realizojnë . Zemra po me thote : Adriana mos rri kot . Dhe une po pyes veten : E çfare te bej. Mendja prap ma kthen : Shko tek shoqja jote sepse edhe ajo te do .♥♥

....

*** B F F ***

Vepra te ngjashme
Autori: Amarildo · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria e prindit, dashuria me e madhe.
Sdi si ta pershkruaj Sdi si ta shpjegoj, Kjo dashuri e madhe bvjen, Aq e thell” sa dhe e gjere.. Me flet me ze te ngrohte, Me mbeshtjell si nje mburoje, Vetem dashuria jote o ptrind, Me ben te ndihem mire. Me driten tende, me ke ndricuar, S...
Autori: Fiorina · Lloji: Poezi dashurie · Tema: nena
kur jam ne veshtiresi me gjendesh prane ti, nena ime e shtrenjte diell i tokes se shenjte. cdo keshille qe me thua eshte e rendesishme per mua, per te miren time rrezikon e ndonese jeten e dhuron. por do vije dita qe te ta shperblej gjithe...
Autori: Shkurta · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashurija
Jeta Te Merr Dhe Te Dhuron Je ai /o qe e shijon te pajtohesh me qdo gje sepse nie dit je pikelluar dhe nje dit i lumtur nuk mund ta numrosh kohen si kalon ecen aq shpeit saqe qdo gje ndryshon per nje moment dashuria esht nie semundie qe mund te gjesh she...
Autori: Kjara Hoxha · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Gjyshja ime
O moj gjyshja ime sa e mire qe je une te dua shume dhe pse zihemi ndonjehere Te dyja bashke kenge kendojme histori te bukura ti me tregon Edhe pse sy...
Autori: ANTO · Lloji: Poezi dashurie · Tema: love
EVERYTHING IS VERY SPECIAL WHEN YOU CAME AROUND EVERYTHING MAKES BEAUTIFUL WHEN I AM IN YOUR ARMS I SAW YOU IN EVERY PLACE I PAINT YOU IN EVERY FACE NO ONE CAN STOP ME THINKING FOR YOU IS A STRANGER FEELING AND BEAUTIFUL TOO A FEELING THAT I WAN`T...
Autori: Ona · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria
Nje zemer e vetmuar qet gjak e po pikon A ma din hallin ? Se zemra ime per ty po vajton... A ma din hallin qe sheh e nuk flet A pe din se kjo largsi cdo dit e ma shum po mvret... Shpirti im nuk di se deri kur ma do te duroj ama e di se d...
Autori: ferdjana balla · Lloji: Poezi dashurie · Tema: ledri vula
Te dua me beso Te prita mos harro, Te gjitha per ty i lashe Po ti ku je tash? Eh sa mire Kur e ke njeriun Qe te dashuron Edhe vetem Per ty po mendon.
Autori: J.COMO · Lloji: Poezi dashurie · Tema: DASHURIA
TE KAM ZEMER TI JE SHPRESE,TI JE GEZIM TI JE PJESE E SHPIRTIT TIM TEE KAM HENE E TEE KAM DRITE TEE KAM ZEMER TEE KAM SHPIRT MBES ME SHPRESE DHE PADURIM QE TE BEHESH FATI IM!!!!
Autori: ejdin halimi · Lloji: Poezi dashurie · Tema: familjare
8 marsi eshte nje gje e shtrenjte eshte fjala nene ajo qe me rriti ajo me edukoi te behem njeri ajo mi msoi hapat e par me plot dashuri.
Autori: Diamira Havalja · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Nene
Cdo dhimbje e ka nje lot Cdo vrasje nje percmim Cdo arkim e ka nje shok Dhe cdo arritje nje deshtim  Je engjelli im mbrojtes Qe zoti ma ka dhene Je bukuria e gjithe botes Qe me krenari e therras NENE Ndoshta, ndoshta, ndoshta Vetem shprese...
Autori: agnesa behrami · Lloji: Poezi dashurie · Tema: mesuese
mesuesja ime e bukur je nena ime te adhuro je aq e vlershme per mua sa smund ta paramendosh zemer ti shkelqen si yll polar per muaa
Autori: andreina · Lloji: Poezi dashurie · Tema: per te gjithe ata qe kane ndjenja...
cdo gje te bukur e dua, te mirat i dua pamase, por rrob te behem nuk dua, se Shpirtin nuk dua ta vrase. S'desha dhe kurre se ngacmova, e kisha ne mbrojtje cdohere per Shpirtin nuk ish si mendova kur befas trokiti ne dere. Uh!Sa i rende ish q...
Autori: ska rendesi :P · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria ime
te dua aty ku ne u takuam te dua aty ku ne u dashuruam te dua aty ku fati na bashkoi te dua aty ku shpresa tek ne jetoi pa ty jeta ime ska kuptim pa ty jeta ime eshte mallkim pa ty shpirti im qan me lot pa ty nuk jetoj dot. pse u zume,pse u nd...
Autori: Xhoana Hoxha · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria e prindit , nje dashuri e madhe !!!
Sdi si ta pershkruaj Sdi si ta shpjegoj, Kjo dashuri e madhe bvjen, Aq e thell” sa dhe e gjere.. Me flet me ze te ngrohte, Me mbeshtjell si nje mburoje, Vetem dashuria jote o ptrind, Me ben te ndihem mire. Me driten tende, me ke ndricuar, ...




Komentet e fundit!

Emri: gloria
Email: gloriarexhaj3@gmail.com
Komenti: Me duhet nje urim per shoqen qe ka ditelindjen ne daten 23.02 2023

Emri: beki
Email: beki19dika@gmail.com
Komenti: shume i bukur

Emri: htgfdxsfdcvg
Email: jmuygrr222@gmil.com
Komenti: weuhsydgiytdfrre4tgyrfedssesd

Emri: NAJSE
Email: NA_SE@LIVE.COM
Komenti: E dashur shoqja ime, shoqja e zemres time.. E di qe dedikimet e mia ndaj teje jane te rralla..por te kam ne mendje dhe zemer ne cdo moment dhe kjo ka shume rendesi mendoj..Por sot dua te te dedikoj dicka te vogel, dicka qe se kisha bere prej kohesh.. Dua te te falenderoj...Uhhh per sa e sa shume gjera dua te te falenderoj, per aq shume sa nuk di nga t'ia nis..Ja po ia nis prej diteve te "trishtuara" qe kaluam bashke, a e mban mend se sa e sa lote kane fshire duart tona, sa buzeqeshje te thyera kemi dhene, sa zhgenjime morem?! Ehh Jane me shumice..por rendesi ka qe ishim prane njera tjetres ne caste te tilla.. Po ato cmendurirat tona te cuditshme dhe te paharrueshme?! Ato momentet kur kendonim kengen tone te preferuar ne mes te rruges, ne mes te turmes..kujt i interesonte nese tjeret do mendonin se jemi te cmendura...ne kishim boten tone, jeten tone prej adoleshenteje.. Kujtoj cdo detaj sado te vogel, madje edhe ato fotot e momentit "skandaloze", por qe une aq shume i adhuroja..thjesht te te nervozoja ty, je kaq e bukur, e adhurueshme kur nervozohesh...Po ather kur tjeret iknin?! Kujt i interesonte? Kishim njera tjetren, skishim nevoje per askend tjeter..ti me plotesoje mua dhe une ty. Sa shume kemi kaluar bashke, pengesa, lot, dashuri, vuajtje, buzeqeshje etj..por keto Jane vetem copeza te vogla kujtimesh..shoqeria jone nuk perfundon ketu sigurisht, ne do jetojme cmendurisht me njera tjetren, do bejme ate qe bejne dy shoqe te ngushta, dy motra...duan, respektojne, falin, mbeshtetin, perkrahin njera tjetren. Do bejme shume bashke, do jemi te pandashme...motra ime, te dua pa fund shoqja ime /anesa



Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2026 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com