Home | Poezi | Poezi dashurie


Autori: Blina · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Heroina jone
Nje lule, qante ne nje kopsht, kishte mbetur e vetmuar, ajo kishte lulezuarar, afer i qendronte nje femi, mendonte kujt me ja dhuruar, lulen e tij. Qielli u ngrys, shiu binte pa ndal, a ka kush lotet tua ndal? Lulja filloi te vyshkej, ne ...
Autori: Anna Cani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria
U bënë ditë pa të shkruar Dhe besomë,malli më këput Ndonjëherë them : Duhet harruar Por harresa më bën me vujt Ndonjëherë them: Pranoje vuajtjen Se do ta kesh mikeshë në jet. E ndonjëherë them : Hiqe lutjen Për një dashuri ...
Autori: Orges Tori · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Sorkadhja ime
Sorkadhja ime Po sec mu gjind nje sorkadhe Ne mes ktij pylli plot mister, Ma t’bukuren,at sorkadhe pashe. Me thjeshtesin e saj Zemren ma pushtoi, Me syt e saj Erresiren ma ndricoi. Sec mu duk nje gje e dyshimt Ne ket pyll magjepes, Por...
Autori: Josel Qazimllari · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuira e pare dhe e fundit
Isha vetem, ne nje stol braktisur Me nje buqete qe ndjenjat i ishin krisur Lulet pra lulet u ndjen kaq te fyera Dhe gjembat bashke me to u ndjen te urryera. Te urryera si une , si une i shkreti Qe nje dashuri me zor e gjeti Dhe me kandilke t...
Autori: Lindita Zema · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Tema : Thellësia
Titulli : Thellësia Në tokën e heshtur si gur varri një shpirt i vrarë kërkon ndihmë është kjo ndihmë brenda territ zhytur thellë në vetminë e vet Dhe era e fortë përplaset pa pushim godet pa mëshirë tokën e shkretë ashtu s...
Autori: Paulina Ziu · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria per vellain qe sapo ka ardhur ne jete
Vëllai Im. Sa shumë të dua. Ti je si një yll, i rënë nga qielli për mua. Dita kur ti hyre në këtë familje. Jetën ma gëzoi. Saqë këtë ditë unë, kurrë nuk do ta harroj. Ardhja jote në shtëpi, të gjithëve na lumturoi. Saq...
Autori: Zemra jote · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Te dua
Cdo sekonde te jetes time, mendimi im je ti, Largesine per ty do ta shkurtoj do ta bej afersi. Cdo pike shiu qe bie dashurine per ty me kujton, Do deshiroja qe pikat e shiut zemren tende te mbulojne. Ne endrrat e mia cdo nate ty te shoh, Te perqafu...


Autori: Silvia Duka · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Ç'është dashuria?
Edhe sikur këmbë e duar Të m'i mbani lidhur Sërish ju them se dashuria Është mjaltë i hidhur...
Autori: Bekon Demiri · Lloji: Poezi dashurie · Tema: "Përshkrimi i lumturisë"
Lumturia është një ndjenjë e mirë e rehatshme që t'i hap dyert e ardhshme, të dhuron mirësi, sa që kur mendon për mirësi, thua vallë mos jam më i lumtur se sa ti? Be...
Autori: Kjara Hoxha · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Gjyshja ime
O moj gjyshja ime sa e mire qe je une te dua shume dhe pse zihemi ndonjehere Te dyja bashke kenge kendojme histori te bukura ti me tregon Edhe pse sy...
Autori: Bahe · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuri
Mos më harro!! Ku je zhdukur oj perendesh? Që nuk ti shoh ata dy sy!! Të i biem sytë ndesh, E të them sa te dua ty. Të të them një fjalë që skam guxim! Ajo fjalë kaq pa kuptim për disa, Po per mua, Per mua jeten ma ka marr. ...
Autori: Bahw · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Poezi Romantike
Pse? Sa vite kam pritur! Sa vite kam bërtitur! Si Dhelper ke ikur, Si se paskam ditur. Pse nuk me flet moj Perëndesh? Pse ke ikur moj Hyjnesh? Do të rroje me mua si Mbretnesh, Do të kishim një Princesh. Sod të pashë Në Rrugë...
Autori: Leonita Berisha · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Nënë
Nënë Fjalë më të ëmbël se kjo nuk ka Fjala “NËNË“ të bënë krenar Nga do që shkoj të mendoj Asnjëherë s‘të harroj Më mësove, më edukove Në çdo lotë më gëzove Nëna ime më e mira bë botë T‘mirat e kësaj bot...
Autori: F.SH · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria
N’kujtime… Qe nje muaj jeta eshte e thate Qe nje muaj dielli nuk rrezon Qe nje muaj mendimet e mbulojne k’te nate Qe nje muaj zemra pergjigje kerkon Koha kaloi e ti nuk pergjigjesh Koha kaloi I rrembeu edhe kujtimet Koha kaloi shpirti flake...


Autori: F.SH · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria
Rrugeve duke ecur ne kete qytet Rrugeve duke ecur ne kete qytet, Ndalem e mendoj, Zemra m'dridhet porsi termet Pres zerin te t'a degjoj Rrugeve duke ecur ne kete qytet Sdi pse kujtoj kohen tone Zeri yt m'duket se m'therret thote:"vec dy minut...
Autori: Erza Breznica. · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Shoqja ime.👯‍♀️
Një shoqe do të kem. Afër do ti rri . Do të luaj me të, si në fëmiri. Do ti kërkojë ndihmë, kur bëj një gabim .😘
Autori: Kjara Hoxha · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Mesuesja ime
Ne klasë të 6-të ne shkollen e re erdha dhe tye e dashur mesuese te gjeta Ti për mua je shumë e mirë je si një dritë që shkëlqen në errësirë Ti mesuese! Me ke...
Autori: GeraldinaOsmanaj · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Mbreteresha ime
Njemije probleme, dhe vetem nje zgjidhje, Per mua sa mundime ben ti o nena ime Do te dua sa vete jeta, se per mua ti je heroine e vertete, Te dua me fjale te sinqerta, ...
Autori: Ersi Topcija · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Poezia e nates
Xixellonje e dashuru theva copa copa Me ty neteve akoma su ngopa Qendroj fshehur prapa kujtimeve Vetem prit te degjosh copezat e rrefimeve Qendroj zgjuar deri naten vone Ne jeten time nuk egziston nje “pergjithmone” E dashur xixellonj te lutem d...
Autori: Ersi Topcija · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Kur kujtimet lene gjurme
Shiu pikon ne xhamat ne dritare Erresira po lundron si nje anije marinare Shpirti trazuar me lot ne vershime S’te harroj dot por te futa ne kujtime.. T’gjitha i dogja ato flete ditari Merzi e papershkrueshme, melankoli shkrimtari Dhe kete hist...

Copyright © 2011 - 2024 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com