Data e postimit: 2013-03-22 15:24:26
Lexime: 7234
te dua
Autori: GIZEM SAID
Lloji: Poezi dashurie
Tema: dashuria
Shkolla: ISMAIL QEMALI
Klasa: E PESTA PES
Qyteti: SHKUP-MAQEDONI
E-mail: Email eshte i fshehur!


Te dua ,te dua
deri sa te vdes
e sa me do mua
pergjigje pres

Vepra te ngjashme
Autori: Iljada Baci · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Familja ime
Lotet I qajme bashke Gezimin dot se mbajm Qajme dhe zemerohemi Por prap ne pajtohemi Si ty gjyshe nuk ka Te kam si moter dhe vella Sado e plakur he Ti prap mbetesh per mua Nje grua me dinjitet Se ke idene sa shum te dua
Autori: agnesa behrami · Lloji: Poezi dashurie · Tema: mesuese
mesuesja ime e bukur je nena ime te adhuro je aq e vlershme per mua sa smund ta paramendosh zemer ti shkelqen si yll polar per muaa
Autori: Ersi Topcija · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Poezia e nates
Xixellonje e dashuru theva copa copa Me ty neteve akoma su ngopa Qendroj fshehur prapa kujtimeve Vetem prit te degjosh copezat e rrefimeve Qendroj zgjuar deri naten vone Ne jeten time nuk egziston nje “pergjithmone” E dashur xixellonj te lutem d...
Autori: Paulina Ziu · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria per vellain qe sapo ka ardhur ne jete
Vëllai Im. Sa shumë të dua. Ti je si një yll, i rënë nga qielli për mua. Dita kur ti hyre në këtë familje. Jetën ma gëzoi. Saqë këtë ditë unë, kurrë nuk do ta harroj. Ardhja jote në shtëpi, të gjithëve na lumturoi. Saq...
Autori: ornida · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria
Bukuria e kalit është ne vrapim Bukuria e lules është ne lulzim Bukuria e borës është në natyr Bukuria e diellit është në ngrohtësi Bukuria e Jon është në dashuri
Autori: albin musliu · Lloji: Poezi dashurie · Tema: 8 marsi
Nje dite qe mabart respekt,dasuri nadaj nenave tona te dashura,qe mundohen per ne, na kan shkolluar ne qe per te ardhmen ton te kemi nje dituri te mjaftueshme. nenat e kan vetem nje dit ,kjo dit qe po festohet sot dita e 8 marsit.Kjo dit festohet prej hap...
Autori: ARDIANA TUNPRENKAJ · Lloji: Poezi dashurie · Tema: qfar eshte jeta
jeta edhte si piano: butonat e bardh jane momente te lumtura. butonat e zi ato te trishtuar. por mos harroni qe duhet te perdoren te gjitha butonet se bashku per te krijuar nje muzik te embelqe quhet "JETE"...!!!
Autori: ESTER · Lloji: Poezi dashurie · Tema: DASHURIA
ISHTE PRANVERA ME E BUKUR PAPRITUR DIMER U BE UJVARA BLU U THA E ZOGJTE SKENDONIN ME FUSHAT QE E RRETHONIN PAPRITUR U ZHDUKEN MALET E PASHKELURA KURR ME SU DUKEN NDOSHTA SE TI SISHE ME NE ZEMREN TIME SE ATO PERRALLA VATEM TI I DIJE ...
Autori: Pamela Malis · Lloji: Poezi dashurie · Tema: KOHA E SHKUAR
KOHA E SHKUAR Ditët trokasin tek unë ngadalë, E unë se ndiej tek largohen, Vec kur shoh rrudhat palë, Edhe vitet qe mërgohen Nga koha e shkruar, Ka mbetur vec një brenge Nje letër e shkruar… nje fjale e mbetur penge
Autori: SEJHAN SHABAN · Lloji: Poezi dashurie · Tema: O MESHIRUES O GJITHFUQISHEM
ME KRIJOVE MUA NENEN E BABANE GJYSHIN TIM TE DASHUR POR EDHE VELLANE TE GJITHE JEMI BASHKE PER TY BESOJME ME NAMAZIN TONE TY TE ADHUROJME EMRIN TEND E PERMEND CDO PUNE KUR FILLOJ FALIMINDERIME TE SHPREHI CDO PUNE KUR MBAROJ
Autori: Kevin Çika · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria
Dashuria ime varfanjake, ah,lule e njomë naive e rritur diku mes dëborës kështjellë gotike e mbushur me pije të turbullta Bisk i veshur nën gur të vetmisë Fantazi e thurur aty aty diku në mes të natës ku shndriste e argjendta hënë A...
Autori: aleks · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria
Per ty jetoj Per ty rroj Te kam ne zemer Dote s`te largoj Se vec ty te dashuroj,
Autori: sidorela · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Dashuria
Dashuria E sinqerte kjo dashuri, e kete s'e di njeri. Si te ish gur i cmuar, me kujdes e mban ne duar. Nga kjo dshuri e paster kristal, duket sikur rrjedh ar. Thesari i kesaj bote, e vecantia e ketij UNIVERSI, eshte DASHURIA e tim eti. (babai ...
Autori: qendresa selimi · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria ndaj prinderve
prinderit e mi prinderit e mi i dua shume ata u kujdesen per mua gjer ne kete moshe tani u rrita duhet te mesoj te mbaroje shkollen me sukses studimet ne fakulltet ti mbaroj me 10 e pastaj te hy ne pune e te gjitha te mirat qe me ben pri...




Komentet e fundit!

Emri: Na Da
Email: lushaleo@yahoo.com
Komenti: AHAHAHAHAH mir mri eshte kshuu??? pooo .... eshte sh e shkurter ??/



Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2026 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com