Home | Te tjera | Fjale te urta


Autori: anxhela hurti · Lloji: Fjale te urta · Tema: fjale e urte
ujku cimen e nderron por zakonin se harron. dardha e ka bishtin mbrapa.
Autori: hayat · Lloji: Fjale te urta · Tema: dashuria
>mund te jesh njeri i vetem ne kete bote por mund te jesh e gjithe bota per nje njeri >ngado qe shkoj sado qe njoh gra vec me teper bindem se si ti nuk ka sado sy te bukur syte e mi te shikojne shikojne ndryshe ndodh me te tute ato me hutojne s...
Autori: Artiola Shpata · Lloji: Fjale te urta · Tema: lidhja e lirise me njerezit
Nese nuk do te kishte liri,nuk do te kishte as njerezi.
Autori: Fatjon · Lloji: Fjale te urta · Tema: Fjale e urte
Me mir djepi thate se te perkundesh djallin
Autori: Kevin Çika · Lloji: Fjale te urta · Tema: Bota do të ishte më e begatë nëse ne do ndiqnim këto mësime të urta
Merre jetën ashtu si të vjen. 😊 Paraja është e rëndësishme,por jo më e rëndësishmja në jetë. 😊 Mendimi i vonuar nuk vlen për asgjë 😊 Me një lule s'vjen behari. 😊 Fillimi i mbarë,gjysma e punës. 😊 Argumentat duhen p...
Autori: kiara · Lloji: Fjale te urta · Tema: fjale te urta
Bijë vendi pikë argjendi. BERAT Një nënë nuk na ka bërë, po një vend kemi të tërë. BERAT Shqiptari shqiptarit nuk ka k'i mburret për trimëri. SKRAPAR Gënjeshtra nuk ka as dorë, as këmbë, as bisht, as rrënjë. BERAT Kur fjala del nga ...
Autori: kasandra · Lloji: Fjale te urta · Tema: fjale te urta
Fjalë të urta Shqiptare Atdheu është në rrezik atëherë kur njerëzit e padijshëm fillojnë të mendojnë se janë të dijshëm. Rrustem Haradinaj/Prishtinë Ara ime varri im. LABËRI Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit. K...


Autori: ANONIM · Lloji: Fjale te urta · Tema: TE NDRYSHME
I VETMI MIK NE JETE ESHTE LETRA ;;;; GITHE BEJME GABIME ASNJE NUK ESHTE PERFEKT EDHE NE E DIME QE NE VETE NJEREZIT JEMI KRIJUAR NGA GABIMET ;;;; NDENJA E TE QENIT BABA DUHET TE MERITOHET E JO VETEM TA MBASH VETEM SI EMER SEPSE NUK DO JESH I ZOTI PER ...
Autori: kela · Lloji: Fjale te urta · Tema: Fjale te urta
-Ku ka tym,ka edhe zjarr. -I duruari i fituari. -Tri here mendo nje here vepro. -Jeto per te punuar, puno per te jetuar. -Sa jeton aq meson. -Miku i mire shihet ne dite te veshtira. -Gje...
Autori: Eva Hysaj · Lloji: Fjale te urta · Tema: Flet per punen
çelesi kur nuk punon ndryshket me kalimin e kohes
Autori: adelabano · Lloji: Fjale te urta · Tema: teme e pergjithshme
- Mos detyroni dike t'iu mbaje mend gjithe kohen. Vetem rrini te qete dhe lerini ata te verejne se si do te jete jeta e tyre pa ju. - Kurre mos debato me budallenjte , ata te terheqin ne nivelin e tyre , pastaj te mundin me pervojen e tyre. - Respektoji...
Autori: Erjona Krasniqi · Lloji: Fjale te urta · Tema: Fjalet e urta
Qfarë do mbjellësh Edhe do te korresh Duaje atdhenë Si shqiponja folenë Genjeshtra i ka Kembet e shkurta Ujku qimen e ndërron Por zanatin se harron *_*
Autori: Renis Krasniqi-Nisi · Lloji: Fjale te urta · Tema: Fjale te urta
Ai qe te don Nuk te harron kurre Puna e ndriqon Mendjen e njeriut Punen e sotme mos e ler per neser Gur Gur Behet mur Qfare te mbjelles edhe do korresh
Autori: Sayda Büyüküstün · Lloji: Fjale te urta · Tema: jeta
1.Duaje jeten se jeta eshte e bukur,mundesisht behu presidentja e amerikes. 2.duaje jeten dhe behu aktore dhe modele e famshme ne stamboll si Tuba ve Beren si dhe ndiqni filmin e famshme CESUR ve GÜZEL,qe po aktrohet nga dy aktorët e famshem:TUBA BÜY...


Autori: Egriselda MAloku · Lloji: Fjale te urta · Tema: kafshet ne rrezik
Punen e sotme mos e ler per neser!! Gur gur behet kallaja!!
Autori: Zuku · Lloji: Fjale te urta · Tema: fjale te urta
Majën nën thikë fillon të hollohet, shënon vizë-pikë, por ngadalë shkurtohet. (ispaL) Zë vend në tokë, ateron nga lart, dielli kur bie, atëherë bën baltë. (aroB) Vjen nga burimet ndalet përpara digës furnizohen turbinat i...
Autori: ketjola · Lloji: Fjale te urta · Tema: njeriu
shtri kembet sa ke jorganin
Autori: bruna · Lloji: Fjale te urta · Tema: njeriu i mire
Durimi, miresia, bujaria ,perulja ,miresjellja tolerimi, pafajesia, sinqeriteti ... keto jane elementet qe perbejne te miren superiore ....Te gjitha keto duhet ti veshe secili nga ne .. sot ...neser .. gjithmone ...
Autori: KIKO · Lloji: Fjale te urta · Tema: FJALE TE URTA
GURE-GURE BEHET MURE.MURE-MURE BEHET KALAJA.
Autori: NAIM FRASHERI · Lloji: Fjale te urta · Tema: FJALE TE URTA
PUNE PUNE NATE-DITE QE TE SHOHIM PAKEZ DRITE.

Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com