Data e postimit: 2021-05-01 14:08:36
Lexime: 402
Dashuria
Lloji: Tregime dashurie
Tema: Dashuria
Autori: lulzim
Shkolla: Ali pashe tepelena
Klasa: 12
Qyteti: stamboll
E-mail: lulezimeshnja@gmail.com


C'eshte dashuria? Nje pyetje e rende per disa njerez.Mos eshte dicka qe as vet ne nuk i kthejme dot pergjigje ! Si eshte te biesh ne dashuri? Mos eshte gje ajo ndjenja perbrenda qe ndonjehere kur te vjen ndermend te ben te flakerosh? Perse disa njerez bien thjeshte ne dashuri dhe disa te tjere jo? Kush e di pergjigjen ? askush. Perse ndodhe kjo gje? ,sepse ne dime vetem qe kemi rene ne dashuri dhe jo se cfare eshte.Jua them une: dashuria eshte nje motiv i shpreses. Dashuria eshte kur nje person te qendron afer gjithmon, te rrespekton ne vendimet qe mer,te perkrah etj. Por kur thuhet 'dashuri' gjithmone te vjen ne mendje ajo ndaj nje personi. Ajo ndjenje te perfshin deri ne palce. Te ben nje seri gjerash qe as nuk e imagjinoje. Te ben edhe shkrimtar te talentuar. Por se cfare eshte... nuk dihet. esht shpirti binjak ku njeri gjen vetveten dhe ndsh faza me e bukur e jetes se njeriut... dashuria esht trendafil! ndjenja me e bukur,por njekohesisht dhe me vrasesja. Dashuria eshte marrveshja mirekuptimi.dhe respekti Hmmmm gjithchka ne jete :dashuria është kur ti më vjedh çokollatën nga çanta ime, çdo ditë. Dhe unë akoma e lë aty për ty. dashuria per mua eshte dicka e shejnte Them se esht ndjenja m e fort q Mund tekzistoje...ose shtysa m e fort q tben tecesh perpara Dashuria esht dhimbje Esht ndjenja me e bkr qe perjeton nje njeri dashuria eshte dicka shum e bkr,esht dicka qe vjen nga shpirti, dhe ka raste kur vuan shum per kete dashuri Hmm esht dashuria nji ndenje e sinqert qe tfal sh ngrohtesi qe tben te duash vec dike tmendosh vec per te dhe kur tperqafon ai qe don duket sikur ke gjith boten n krah tij Dashuria eshte motivi per te cilin jeton..! Dashuria eshte respekt,besim,sinqeritet dhe mirekuptim Esht dicka shm e bkr qe i ndodh nje njeriu ne jet. Eshte ndjenja me e mrekullueshme qe mund te ekzistoje. Dashuria esht ajo ndjenj qe njeriu pa ate do ishte bosh si puna e nje guri. Dashuria esht ajo qe permbledh tgjith gjanat e jetes Nje enderr e paarritshme per mua : mendoj qe dashuria eshte nje gje sa e bukur aq edhe e dhimbshme. Dashuri do te thot te mendosh me shum per lumturin e ati/asaj qe dashuron sesa per lumturin tende. Dashuria per mua esht ndjenja me universale ndjenja qe bashkon dy njerez dhe i ben ata te komunikojne lehtesisht njeri tjetrin , zhgenjim , esht ajo qe me shkateroi jeten, hahahahahahaha thjesht eshte ndjenje sa e bukur , po aq dhe lenduese . dashuria esht kur ti do dike dhe ai person tdo ty keni krijuar nje marrdhenie dhe keni besim tek njeri tjt gjithashtu ne dashurii ka edhe xhelozi ... Si heret u kujtove ti ! Ndjenja me e bukur qe mund t provosh ne jeté Dashnija asht me dasht edhe kur tjetri nuk te don, dashni asht me shiku ftyren e tij ne syt e gjithkujt,... Dashnija nuk asht me u puth cdo sekond , apo me nejt cdo her me te dashnija asht me vujt djal i dashtun me vujt per te , me e kap per dore ne momente te veshtira me i qendru afer .Dashnija asht qe me ec nji rrug me te edhe nese aj asht duke ecur ne xhama te thym edhe e din qe ke mu lendu edhe prap vazhdon me ec me te kur e din qe i vetmi sherim asht aj person Esht ndjenj e bukur thojn Ndjenja me e bukur ne bote persa i perket shkaterrimit

Dashuria esht kujdes, esht xhelozi, eshte nje ndjenje e nderthurur qe tben tlumtur. Dashuria esht ndjenj e papershkrushme lidhja midis 2 personale qe kan ndenja te forta dashuria per mu ?? ... eshte dicka qe nk mund te shprehet me fjale ..duhet ta ndiesh ..dashuri do te thote kur ne mes ka puthje lumturi grindje xhelozi ..dhe akoma te vazhdosh te qeshesh me njeriun tend te zemres

hawhawhahaw , kjo gjoja eshte nje ndjenje qe kane 2 persona. Dashuri asht nj humner t ciles nk i dihet fundi .. esht ajo ndjenj e cila t con ne kup te qiellit dhe njekohsisht t leshon ateher kur se pret .. .. esht ndjenja me e paster ku ka dhimbje ka dhe lumturi . Aty ku vuajtja perziht me lumturin dhe del ndhenja m e bukur q egziston ..... thjesht dashuria esht ajo ndjenj q cdo kush e deshiron ..... .. esht thjesht jeta .. Dicka e forte,perkushtim,dhimbje,xhelozi, lumturi...shumendjenja ne 1 Hahahahahaha e zeletshme kjo dashuria Besimi respekti perkushtimi ndaj nji personi ta duash at person per ate cka esht dhe jo per ate cfar ka dashuria esht dicka q lind papritur ..q t ben t ndihesh perfekt/e dhe q jeton gjat Dashuria esht dicka pa t cilen nk mund t jetoj dhe esht shm e rendsishme. ajo m ben mua t ndihem mir. Dashuria është një ndjenjë e fuqishme dhe e jashtëzakonshmepër një njeri. dashuria me pk fjal di jet vet jeta... dashuria eshte dhenia e vetevetes x tjetrin... dashuria eshte e realizuar kur ne jet vin nje femij . Dicka shum e bkr dhe e papershkrueshme . Dashuri mund t quhet kur ti nuk di te tradhetosh dmth nk ke sy per dike tjtr dashuri esht t mbash premtimet .Po Dashuria eshte nje ndjenje shum e bukur e cila te ben budalla/qe. Nje lloj ndjenje qe te merr me qaf ..

Vepra te ngjashme
Autori: lea · Lloji: Ese krahasuese · Tema: dashuria
Dashuria nje ndjenje qe nuk shpjegohet me fjale ...nje ndjenje e jashtezakonshme ... te kesh dike afer qe e do dhe ti thuash cdo here fjalen 'TE DUA' te kesh afer personin qe do ta kapesh per dore ta puthesh ta perqafosh ... nje person qe te cilin edhe n...
Autori: Ergita Shkoza · Lloji: Ese pershkruese · Tema: “Per te dashuruar te tjeret duhet para se gjithash te duash veteveten”.
Të duash apo të të duan!? Te duash dhe të të duan eshte sikur te ndjesh diellin nga te dyja anet…Dashuria esht ajo ndjenje e çilter qe kush e provon kurre se harron..Te duash dike do te thote te duash e te respektosh te besosh e te xhelozosh. ...
Autori: Tea Lako · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Dashuria
C`eshte dashuria??? Dashuria eshte gjeja me e bukur qe mund ti ndodhe nje personi.Ndjesia me e bukur qe pushton shpirtin. Dashuria eshte nje ndjenje qe mund te shkruash aq shume,por ne mendje te vijne aq fjale sa nuk di cilen te shkruash me perpara. Dash...
Autori: Juxhino · Lloji: Ese pershkruese · Tema: Cfare eshte dashuria per ju?
Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme dhe e jashtezakonshme per nje njeri, nje vend ose dicka tjeter. Ajo mendohet zakonisht si e pamundur te perkufizohet, prandaj, sa here perpiqemi ta perkufizojme, perfundojme duke i vene kufizime. Dashuria nuk e ka nje...
Autori: Marius · Lloji: Ese argumentuese · Tema: Sa e forte eshte ndjenja e dashurise
Thone se dashuria eshte ndjenja me e bukur ne bote. Eshte pikerisht ajo ndjenje qe te ben ta shikosh boten ndryshe cdo mengjes, cdo dite, cdo moment. Dashuria te lendon dhe ben qe te ndihesh si ne nje enderr te mrekullueshme. Por vetem kaq eshte dashuria?...
Autori: Ana Xhihani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Te dua
Dashuria Dashuria eshte ndjenje Dashuria eshte flake Dashuria eshte e nxehte Dashuria eshte dashuri Dashuria lind dhe rritet cdo dite,para syve tane,brenda zemres tone Zemra rreh fort,shume fort per personin qe kerkon,rreh aq fort sa del nga kraharo...
Autori: melina · Lloji: Poezi dashurie · Tema: dashuria
si nje flak e ndricme ndodhet ne zemrat tona ndodhet aty perher ne zemer , si nje shkendij e zjarrte ajo eshte dashuria ... dashuria per njeriun tend te zemres , per familjen ti falesh dashuri njerzeve qe do me shume Dashuria... Ajo ndjen...
Autori: autori xxx · Lloji: Rrefenja · Tema: dashuria
Dashuria.ndjenja me e paster e solemne qe njeriu duhet te kete.ndjenja qe sjell lumturi,gezim,tradheti,vuajtje dhe lot te pafund...te duash ose te dashurosh eshte nje ndjenje qe nuk lidhet vetem me te dashurit nje person.Ajo mund te lidhet me familjen.art...
Autori: Anais lala · Lloji: Ese pershkruese · Tema: ESE per dashurine
Dashuria eshte nje ndjenje e fuqishme per nje njeri. Disa njerez thone se dashuria te Ben nje idiot te ter.por dashuria eshte krejt ndrshe.dhe nje thenie e marre nga nje liber: dashuria,besnikeria dhe pasioni nuk jane trillime poetesh.dhe ashtu eshte ...
Autori: dashuria · Lloji: Pershkrim · Tema: dashuria
.te dhashurosh nuk eshte te lundrosh si varke sepse varka mbytet.te dashurosh edhe te fluturosh kur kembet i ke te ngulitura ne toke. te marresh fryme kur rreth e rrotull ka vec tym.te dashurosh eshte te dish e te ndiesh qe rrahjet e zemres tende te rrrah...
Autori: DELIBAL · Lloji: Poezi dashurie · Tema: DASHURIA....
Ah,dashuria dashuria emocioni me magjik ne bote te duash e te te duan ku ka gje me te bukur se sa te biesh ne dashuri cdo pjese e trupit tend i perket atij oksigjeni per ty eshte i kufizuar kur ai nuk eshte prane teje kjo ndjenje po me nxjerr jas...
Autori: korabi · Lloji: Ese pershkruese · Tema: dashuria qe kam per ty
DASHURIA❤ Dashuria qe kam per ty eshte nje ndjenje e mrekullueshme,askush se di ate ndjenje nese nuk dashuron me te vertet.Dashuria nuk shikohet nga bukuria e jashtme dmth e fytyres apo trupit por dashuria shikohet nga bukuria e zemres nga karakteri ...
Autori: samina · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Dashuria
Dashuria eshte nje ndjenje jashtezakonisht e fuqishme qe lind papritur brenda nesh e cila te lidh ngushte me dike apo dicka.Dashuria eshte nje koncept aq i gjere dhe i cmuar saqe do ishte shume e veshtire ta perkufizonim . Dashuria , gjuha e shpirti...
Autori: G.Alla · Lloji: Ese filozofike · Tema: emocionet njerzore
cfare esht qenia njerzore ne vtevete?Per Kete gje,ne cafrdo kuadri qe ta shohesh,asnje nuk ka nje pergjigje te mirfillt.Nje gje esht e sigut:mendja e tyre ka bere zbulime e shpikje te mahnitshme.Ajo punon per gjera te bukura dhe te mbrapshta njekohesisht...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2021 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com