Data e postimit: 2023-11-09 17:27:22
Lexime: 66
Dashuria e nenes
Lloji: Poezi lirike
Tema: Nena
Autori: Ariana Smajli
Shkolla: Shfmu ‘Ahmet Rrustemi’
Klasa: 7
Qyteti: Gjakov
E-mail: albioni.97@icloud.com


O nena ime e dashur
O sa shum te dua
Ti je drita ime ,
Je gjithqka per mua

Ti me edukove,
Ti me keshillove,
Ti me rrite me mundime
Ti e dashur nena ime

Ti je drit e diellit
Ti je yll i qiellit
Të dua shum Nënë
Ti shkelqen si hënë

Vepra te ngjashme
Autori: blerta ibrahimi · Lloji: Poezi dashurie · Tema: poezi
nena ime sa te dua ti je gjithqka per mua ti me rrite , me edukove me shkollove, me arsimove. Me rrite me nder ne jete te kam nen ty per jete ti je nje nen trime gjithmon ne zemren time. Nena ime drite e diellit ty te kam si yll te qiel...
Autori: Ana · Lloji: Poezi kolone · Tema: nena
nena ime e dashur o sa shum te dua me shum vashtersi ti me rrite mua une kete vjersh te cilen po e dedikoj nenes sime po ia kushtoj
Autori: Jutbina Metaj · Lloji: Analize letrare · Tema: 8 marsi
Nena ime e dashur, Oh sa shume te dua, Ti je e rendesishme, ...
Autori: Suela · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Nena
Nen a e din sa kam vujtur per tu kur ne disa momente nuk ishe pran meje ti e di se pa ty nuk do isha ketu ku jam sot nuk e di si te te falenderoj per qdo gje per te shkrujtur keta rreshta jan pak por ti e di se me fjalen te dua te pershkruaj at...
Autori: severgjan gashi · Lloji: Poezi dashurie · Tema: mesuesija ime
Mesuesija ime e dashur, sa shum te dua , me shum dashuri , ti me mesove mu, me mesove te shkruaj,te lexoj ne gjith jeten time, kur sdo ta harroj. Ty mesuese te kisha nga klasa e par, me mesova numrat dhe te shkruaja fjal, me bere te qesh dhe ku...
Autori: Mjellma Dalladaku · Lloji: Fabul · Tema: Nena
E dashur nene...Je gjysma e jetes sime.Te dua me shum se gjith cka ne bote..Per mua je nena me e mir e botes je nje nene e mrekullueshme..Te dua shumm
Autori: Kosovare · Lloji: Ese vleresuese · Tema: nena ime
Nena ime Nenen time e dua si me do ajo mua dua ta respektoj sdua ta harroj, te mirat e saja gjithmonë do ti kujtoj. Ndonjeherë me ka qortuar dhe fillova te qaja kur shikova atë, iu mbushen sytë me vaj. Me ka perqafuar, sme ka lene m...
Autori: walee · Lloji: Poezi dashurie · Tema: nena
Nëna nena qe me lindi nena qe me rriti nena qe me dha jet dhe qe me do me te vertet neper bot kudo qe shkova mall per nenen perjetova. Po te kishe pasurin e botes dhe te kesh shum para kur nuk e ke dashurin e nenes ti do je fukara. A ka gje...
Autori: Flavia Toma · Lloji: Poezi kolone · Tema: Nane
Nan sa shum te du je gjithcka per mu Me rrite edukove asnjihere s'u lodhe Sa net pa gjum ke ba per mu Asnjihere s'ke pritu deshiren me ma plotsu Nan te du aq shum s s'munem me ta pershkru Ke sakrifiku me m'rrit mu sa perjet me jetu S'munem me...
Autori: niketa jata · Lloji: Poezi personale · Tema: nena ime
nena ime e dashur o sa shume te dua Ti me mban shume afer kujdesesh per mua. Gjithashtu te te dua me shume dashuri Nena ime e dashur je si perendi
Autori: Maria Stopani · Lloji: Poezi dashurie · Tema: nena ime
nena ime e dashur sa shume te dua ti je gjithcka per mua ti je nena ime dhe une do te dua gjithmone dhe me dashuri te them... NENE GEZUAR PERGJITHMONE !!!
Autori: anjeza zhitia · Lloji: Ese argumentuese · Tema: nëna
NENA eshte drite ne erresire nena eshte hene nena eshte nje yll qe ne qiell ndriqon nena esht mbrojtësja jon engjëllushe nena eshte drita qe shohin syt tan nena esht jetëdhënësja me e shtrenjta mbi tok
Autori: Edmond Dema · Lloji: Ese shpjeguese · Tema: Dashuria per nenen
Nena a ka fjal me te madhe se nena dashuria dhe kuptimi i kesaj Bote prej teje nene e mesova jeten prej teje mesova se qka do te thote jeta nene shpirti im bukuria e dynjas nene ime me ate buzqeshje qe me shuan hidherimet inatet dhe nese jam i semur me bu...
Autori: Yllka · Lloji: Poezi dashurie · Tema: Nena
Nena me duar te arta Keto disa vargje ty nene po ti shkruaj Me ato duar te arta qe cdo gje gatuan Dua qe te te them Je plot dashuri e plote gezim e shume harmoni Je drita qe shkelqen ne qiellin e kalter Ti moj nena ime qe me gatuan ...
Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!

Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =


Copyright © 2011 - 2023 YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com