Home | Posto
ID: 4376
Data e postimit: 2015-08-03 12:01:10
Shikime: 1118

Likes: 1 Dislikes: 0

Titulli: kushtuar kashurise se vjeter

Lloji: Pershkrim
Tema: dashuria
Autori: anonim
Shkolla: anonim
Klasa: anonim
Qyteti: anonim
E-mail: anonim@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
sot jam ulur ne shkallet dhe po mendoj cfare te shkruaj.shoh perreth oborrit dhe ne syte e mi pasqyrohen imazhet e tua.si ne ujvare me shfaqen kujtimet,momentet qe kaluam bashke.ishin dite te bukura,magjepsese.kudo eshte qetesi.ne veshet e mi degjohet shushuritja e gjetheve te rrushit nga era,deshohet dhe.....ne veshet e mi degjohet edhe tik taku i ores:tik-tak,tik-tak.ngjante si rrahjet e tua te zemres teksa isha mbeshtetur ne kraharorin tend.ne ato caste e njeja veten te sigurt,te mbrojtur.ne ato nete te ftohta dimr,ne krahet e tu gjeja ngrohtesi,mbeshtetje.nuk e mendoja qe do te vinte dita kur nje lume do te na ndante,do te na linte vetem,pa njeri-tjetrin.nuk e mendoja qe ajo dashuri aq e madhe do te zhdukeshe aq shpejt,sikur te mos kishte ekzistuar kurre.shume gjera jane te paqarta ne mendjen time.pse duhet te hynte dikush tjeter mes nesh dhe te prishte gjithcka?pse nuk na la te jetonim te lumtur?pse na shkaktoi kaq shume vuajtje?pse per here te pare derdha lot?prisja te ishe ndryshe,te arsyetoje ndryshe.e di qe kur te vijedita qe te kthehesh tek une,do te jete teper vone.ne mendjen dhe ne zemren time nuk do te kete me vend per ty.gjithcka do te fshihet.e kujtimi jot do te mbetet ne te shkuaren.ashtu sic varrose ti dashurine nje here e nje kohe,sot te njejten gje do te bej dhe une.nuk ka me vlere te vazhdoj te jetoj me shpresa.tani dua te jetoj jeten dhe te mendoj sikur eshte dita e fundit qe jetoj.nuk te uroj fatkeqesi por gjithcka kthehet ne jete.ti nje dite do ta kuptosh dhe do te me kujtosh.mbase kur te jesh thinjur e rrudhur...


Vepra te ngjashme
Ishte njeri me vler...
Lloji: Ese argumentuese
Ditet ndryshe nga te tjeret, qdo her e me shum e ndjej mungesen tende.Perqafimet dhe fjalet e bukura...
me shpetoi jeten
Lloji: Tregime dashurie
E Thjesht...Por per moshen time, me rreqethet trupi kur e kujtoj...^_^ Ateher isha budallaqe Ta...
tingulli i ziles se...
Lloji: Ese pershkruese
ora po shenonte edhe pak 09 : 35 , po degjoj hapat e zyshes qe zbret per ti rene ziles, po e degjoj....
Nente vjet kaluam b...
Lloji: Hartim
Dita e pare e shkolles,ishte dita me e lumtur e jetes sime qe me padurim e prisja.Erdha ne shkolle n...
Sikur te kisha edhe...
Lloji: Ese pershkruese
... sa jete mizore! As njehere nuk jam menduar kaq shume sa jam menduar keto dite. As njehere nuk ka...
Mbasdite Vone
Lloji: Ese pershkruese
Mbasdite vone.. Ka ndaluar dikush te shikoje mbasditen? Qe nga disa muaj me pare kam filluar te per...


Komentet e fundit!


Emri: ema
Email: emaema@yahoo.com
Komenti: BRAVOOOOOOO shume e bukur vertet

Emri: aishe
Email: aishe@hotmail.com
Komenti: uuuuuaaaaa sa e bkr me plq shmmmmmmm bravooo


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop