Home | Posto
ID: 4288
Data e postimit: 2015-05-09 20:52:08
Shikime: 1706

Likes: 0 Dislikes: 0

Titulli: hena

Lloji: Pershkrim
Tema: per henen
Autori: natyra brovina
Shkolla: YLL MORINA
Klasa: V6
Qyteti: gjakove
E-mail: natyrabrovina@hotmail.co.uk

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
hena

Del hena lemsh si ar,
Lart bregut porsi kore,


Me rreze rreth kurorre
Cel buzet, qesh si zane
Me kryet gjithmenjane
dhe faqet plot zjarr
Heth driten neper gjeth
Gjith harqe e shigjeta
Dreth ngjyrat faqezbehta
lote tunden si fantome
Syëmbël hyn ne dhome
Bën qarke murit rreth


Vepra te ngjashme
pasqyra
Lloji: Ese filozofike
Shume here me lindin ne mendje pyetje rreth ekzistences te njeriut ,kafsheve, pemve, yjeve, luleve d...
nena
Lloji: Ese vleresuese
hena eshte e kendshme kur bashke me yjet shperndajne drite ne toke. yjet qe shetisin neper qiell e z...
Hena
Lloji: Poezi peizazhi
Gjumi iku tok me endrrat mbeta zgjuar,hiç pa gjume, nga kureshtja e veshtroja si shikohej hena n...
Hena
Lloji: Poezi personale
Shumeve u pelqen hena Po mua me ngjan si monedhe magjistare Ku njehere duket plot lajka Nje...
Kush jam une?
Lloji: Ese krahasuese
Une jam nje vajze e thjeshte ku ndricoj atehere kur duhet, ashtu sikur Hena ne qiellin e pafund. Ne ...
Mos ...
Lloji: Ese filozofike
Mos me ler te cmendem.Kam kaq shume gjera brenda sa po plas.Dua te qesh,dua te luaj...dua te marr fr...


Komentet e fundit!Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop