Home | Posto
ID: 3911
Data e postimit: 2015-03-10 18:26:12
Shikime: 2047

Likes: 1 Dislikes: 0

Titulli: perjetesi lumturuse

Lloji: Hartim
Tema: perjetesi lumturuese
Autori: Theodhor Golemi
Shkolla: muhamer janina
Klasa: XIc
Qyteti: berat
E-mail: theodhorgolemii@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Dielli ndriconte cdo gje ,rruget me gure dhe pellgjet e krijuara nga shirat qe kishin rene.Rrezet e diellit binin ne natyre dhe gjethet e pemeve largonin pikat e shiut qe kishin mbetur aty . Disa ore me vone vihej re perendimi i diellit ne cepin e malit ku pak e nga pak dielli humbte gjurmet e tij. Nata pushtoi te gjithe peisazhin me erresiren e saj ngjyre zeze.Nata kaloi e qete Ku kishte bashkeshoqeruese henen ,e cila ndriconte me driten e saj te zbehte .Erresira po largohej ,po agonte dita ,dukej mjegulla qe me bardhesine e saj rrethonte cdo gje . Dielli lindi perseri duke perhapur driten e tij shkelqyese ne te gjithe horizontin.Vesa
po largohej dale-ngadale si nje erresire ne nje drite vezulluese.Mire se vjen dite e re :))


Vepra te ngjashme
Perendimi
Lloji: Tekst pershkrues
Kur vjen perendimi gjithe vendi mbulohet me nje drite te portokallte.Dielli fillon te humbase pak e ...
Nje dite e bukur
Lloji: Pershkrim
Ne qytet zhurmat futeshin lehtesisht ne dritaret e hapura: makinat e njerezit qe shkonin kudo, zogjt...
Deshire e varfer
Lloji: Ese pershkruese
Muzgu ka perqafuare edhe pjesen me te vogel te drites qe ka mbetur ne horizont.Neper rruget gjysme t...
Varferia
Lloji: Ese filozofike
Muzgu ka perqafuare edhe pjesen me te vogel te drites qe ka mbetur ne horizont.Neper rruget gjysme t...
Deshire e varfer
Lloji: Ese argumentuese
Muzgu ka perqafuare edhe pjesen me te vogel te drites qe ka mbetur ne horizont.Neper rruget gjysme t...
Gjyshe me mungon :/
Lloji: Ese argumentuese
Ishin rralluar ditët , kur mbizotëronte I ftohti dhe acari, pasi tashmë po merrte fund dhe sina b...


Komentet e fundit!


Emri: dona
Email: dona-12@outlook.com
Komenti:

Emri: gtftyuhijkol
Email: HONOLULUagron.gjokaj@yahoo.com
Komenti:


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop