Home | Posto
ID: 3435
Data e postimit: 2014-12-12 00:36:06
Shikime: 13749

Likes: 12 Dislikes: 4

Titulli: Libri-burimi i dituris

Lloji: Hartim
Tema: Libri-burimi i dituris
Autori: Drilon Merko
Shkolla: Vellezerit Milladinonofski
Klasa: v1
Qyteti: Struga
E-mail: drilon@2004.hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
-Libri eshe shume i cmuar per ne.Cdo gje ne jeten tone varet nga libri.Ai eshte thesari dhe eshte i mbushur me magji dhe kur do ta lexojme do te beje cudira ne mendjen tone.
-Edhe pse ka shume gjera te tjera qe na ndihmojne ne zhvillimin tone,libri eshte nje dhe i vetmi burim i diturise.Krahas librit eshte dhe qerdhja e lumturise Shkolla.Libri nuk zevencohet me asgje
-une po e permbylle kete hartim me nje thenje e cila eshte shume e rendesishme per ne LIBRI ESHTE SHOKU ME I MIRE I JETES.


Vepra te ngjashme
libri
Lloji: Hartim
Pasuria me e madhe jona eshte libri,nga ai ne perfitojme shume dituri. E dua librin cdo dite e me s...
E dua librin
Lloji: Hartim
Pasuria me e madhe per njeriun eshte libri,ku permes tij ne perfitojme diturine e cila ne te ardhmen...
hartim
Lloji: Hartim
Libri per ma eshte gjithqka qe kam ne jete,ai gjithmone eshte shoku im me i qmuar dhe do te jete gj...
Libri !
Lloji: Analize letrare
- Thuhet se libri eshte miku me i mire i njeriut ! - Dhe eshte e vertete , sepse nga libri mesojme ...
Libri eshte si nje ...
Lloji: Ese pershkruese
Sikurse ne kopshte qe qelin lule te bukura ashtu dhe ne mendjen time libri ka leshuar dituri mbi ko...
Libri shoku im me i...
Lloji: Hartim
Libri shoki im me i ngusht Ne jeten e perditshme ne kemi shume shoke por ai qe del mbi te gjithe es...


Komentet e fundit!


Emri: jehona
Email: jehona@hotmail.com
Komenti: tkishte qen libri shoku jon ai kishtekon i xhall jo qi fol e veta niher o liber cka ban po sma ktheti mamir mos fol se masane mlodh edhe kto njehsime mer kl tpar jan une sjam e para jom e nonta a ato bojn 17

Emri: merve latifi
Email: merla@gmail.com
Komenti: a nuk ka tekst me teper por vetem 5 vija julutem bejeni me teper qe te shkruaj kete ne hartim

Emri: Ernad
Email: rexhepiernad@live.com
Komenti: Libri eshte shok I joni

Emri: bujar
Email: bujarimeri_bujo@hotmail.com
Komenti: bujarimerika 12 vjqt

Emri: Rrezarta
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Unë jam lop e së ardhmes

Emri: Rrezarta
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Unë jam lop e së ardhmes

Emri: florentina
Email: florentinaisufi@out.com
Komenti: per mua libri ka rendesi shum te madhe nuk do te rri kot por gjithmone do te mesoj

Emri: Blearta
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Une jam lop se skom besu ne liner tash jam qyqajk

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri për ne ka shum rëndësi sepse dikur të gjith s më sonin dhe ta.i ibian pishman dhe prandaj e kan shprehi duke tën mëso se libri ka dituri dhe ne shikojm vetëm librin Kjo nuk tregon vetëm shprehi por e Dhe dituri

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri për ne ka shum rëndësi sepse dikur të gjith s më sonin dhe ta.i ibian pishman dhe prandaj e kan shprehi duke tën mëso se libri ka dituri dhe ne shikojm vetëm librin Kjo nuk tregon vetëm shprehi por e Dhe dituri

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Ne sjemi të vendosur libri na vendos ne friksohmi libi namëson që ajo gjë se gziston

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Ne sjemi të vendosur libri na vendos ne friksohmi libi namëson që ajo gjë se gziston

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Juve pju vjen inati bila ty er edhety selvie edhe ty den jon leuartarina skeni rrespekt për dikë

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Juve pju vjen inati bila ty er edhety selvie edhe ty den jon leuartarina skeni rrespekt për dikë

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri ka shum gjëra të reja ai na shfaq si magji ai na më son gjëra që si dimë

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri ka shum gjëra të reja ai na shfaq si magji ai na më son gjëra që si dimë

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Un I pël qej të gjitha ju si beba po ankohni

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Për librin tom të qmuar kur ne jemi në errësir libri yn içmuar na jep drit kurne nuk dim libri na tregon kur ne sjemi të dëshpëruar libri na gëzon

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri yn i çmuar kush edi se si do të ishim pa librin ton të qmuar fal librit Ton të qmuar ne jemi dikushi

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Për librin tom të qmuar kur ne jemi në errësir libri yn içmuar na jep drit kurne nuk dim libri na tregon kur ne sjemi të dëshpëruar libri na gëzon

Emri: Elagifar
Email: Eraera@yahoo.com
Komenti: Libri yn i çmuar kush edi se si do të ishim pa librin ton të qmuar fal librit Ton të qmuar ne jemi dikushi

Emri: rina
Email: rina@gmail.com
Komenti: Vendlindja ime

Emri: laureta
Email: lopa_123@live.com
Komenti: mos u lodh djalosh

Emri: eduardsimoni
Email: eduardsimoni11@gmail.com
Komenti: /loo

Emri: joana
Email: joanamalushi@hotmail.com
Komenti: Lat nam sa kot haha

Emri: deni
Email: deni@denaldo.com
Komenti: vl...vjersh ma kot skam pa kun njeten teme,sa mir skeni turp mi nxjerr me lal..

Emri: era
Email: eraera@yahoo.com
Komenti: ma kot ma...ska ku shkon

Emri: SELVIJE AGUSHI
Email: SELVIJEAGUSHI@HOTMAIL.COM
Komenti: SHUMA E KETYRE NUMRAVE ESHTE 9.ESHTE SHUME INTERESANTE DHE E PERKRYER PER KLASEN E 1 DHE TE 2

Emri: era
Email: eraera@yahoo.com
Komenti: Je kput Kot fareee..


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop