Home | Posto
ID: 3433
Data e postimit: 2014-12-11 19:36:30
Shikime: 3647

Likes: 2 Dislikes: 0

Titulli: Dita e pare e pranveres

Lloji: Hartim
Tema: Pranvera
Autori: Mimoza Havolli
Shkolla: Naum vexhil hargji
Klasa: 9-ta 2
Qyteti: Podujev
E-mail: moza-dina@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Dimri qe para disa ditesh kishte mbuluar fshatin me qorqafet e tij te bardha,iku shume shpejte,dhe tani ne ditet e para te stines se pranveres gjithqka ne fshatin tim ka pamje tjeter.Zeri I hapave te praneveres prish gjumin e dimrit dhe natyren e kaplon aroma,freskia dhe levizja e hareshme e pranveres.Edhe era zgjohet nga gjumi.Toka levize dhe lirshem merr fryme te re,lulzon qdo peme dhe drunjet ringjallen perseri.Toka e heqe nga krahrori I saj nje barre te rende dhe qielle,tokes ia presanton nje diell me plot rreze dhe ndriqim.Dhe vjen pranvera.Nese veshtron me kujdes do ta veresh se levizja dhe rilindja e natyres eshte nje plan madheshtore dhe teper artistic.Sikur bota e krijimit eshte nje liber e hapur qe flet ne qdo gjuhe te botes dhe percjell kete mesazh:"Bari I gjelber I botes eshte zbukurimi I botes".


Vepra te ngjashme
Pranvera
Lloji: Ese informuese
Zeri i hapave te pranveres prish gjumin e dimrit dhe natyren e kaplon aroma , freskia dhe levizja e ...
pranvera
Lloji: Ese pershkruese
pranvera eshte nje nga stinet me te bukura te vitit.Pranvera nënkupton rizgjimin e qiellit, buzëqe...
Pranvera
Lloji: Pershkrim
Zeri i hapave te pranveres prish gjumin e dimrit dhe natyren e kaplon aroma, fresika dhe levizja e h...
Pranvera me peizazh...
Lloji: Ese pershkruese
Te zgjohesh me cicerimen e bukur te zogjve eshte nje ndjenj e veqant si ne gjdo pranver era fryen l...
ese pershkruese
Lloji: Ese pershkruese
Te zgjohesh me cicerimat e zogjve është nje ndjejn e veqant si ne gjdo pranver era fryen let duki ...
dite dimri ne fsha...
Lloji: Analize letrare
pas diteve te ftohta me shi erdhen ditet me acar te dimrit i cili e ka shtrire pushtetin e vet deri ...


Komentet e fundit!


Emri: erblina
Email: erblinamusa@gmail.com
Komenti: Shum bukur te lumte bravoooooooooo je shum e sigurt ne hartime

Emri: erjona
Email: erjonathaqi@live.com
Komenti: Shum e bukur kjo ese

Emri: ernala
Email: era@live.com
Komenti: shummm bukurrrr

Emri: Qaa po ju intereson
Email: era@hotmail.com
Komenti: Kopjimmmm

Emri: Etnik
Email: etnik.5@hotmail.com
Komenti: Bravo Bravo

Emri: Ramush
Email: Ramush-haradinaj@menduhthaci.com
Komenti: Shum fort bravo bravoo kuku per ty moj qyqe spaske dit ni hartim me shkru marre marre

Emri: eli
Email: eli.kulla@live.com
Komenti: super bravo


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop