Home | Posto
ID: 3432
Data e postimit: 2014-12-11 16:11:42
Shikime: 2872

Likes: 0 Dislikes: 0

Titulli: gjithqka nga jeta

Lloji: Hartim
Tema: jeta
Autori: argita islamaj
Shkolla: hamez thaqi
Klasa: Vll-1
Qyteti: komuna rahovec
E-mail: gita_03@live.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Q'është jeta?Jeta është sfidë te cilen e kalojme te gjithe dhe ne fund leme gjurme... por disa gjurme jo te zakonshme.Ato flasin per te gjitha qe i kemi bere.
E kaluara mbetet e kaluar.Koha nuk kthehet pas kurse e tashmja vazhdon.Nuk eshte mire te kujtojme te kaluaren nqs. ajo sjell dhimbje.Duhet te besh vepra te mira nese do te mbetesh i mire.
Nganjehere jeta te duket si roman kujtimesh qe hap qdo faqe e kujto momente te bukura.Lakmia i ka helmuar shpirtat e njerezve,i ka barrikaduar boten me urrejtje,na ka maskaruar ne mjerim dhe gjakderdhje.Dituria na ka bere cinike.Shkathtesia,te ashper e keqinj.Me shume se shkathtesia na duhet miresi dhe butesi.Pa keto kualitete jeta do te ishte e dhunshmedhe gjithqka do te humbej.Mos harroni jeta te jep nje mundesi te dyte....ajo quhet e nesermja.koha e jone eshte e limituar keshtu qe mos e jepni aty ku nuk duhet.


Vepra te ngjashme
Kujtesa historike e...
Lloji: Ese argumentuese
E shkuara mbetet e shkuar apo ndikon tek e ardhmja???? Te gjithe e jetojne jeten, mirepo jo te gj...
Jeta
Lloji: Poezi personale
Jeta Jeta është lojë, luaje, Jeta është ëndër, ëndërroje, Jeta është gënjeshter, ku...
Jeta
Lloji: Poezi personale
Jeta. Jeta është një ndjenjë,e pa përshkrueshme, jeta është një dit,që...
Jeta
Lloji: Pershkrim
Eh... Jeta! Jeta esht shum e shkurter. Ta jetojme ate sa jemi dhe ta shijojme deri ne fund. Duke par...
jeta
Lloji: Thenie
jeta gjithmonete jep nje mundesi te dyte...ajo quhet e nesermja!...
jeta
Lloji: Ese pershkruese
Ne jete nuk ke vetem lumturi. Ato qe mendojne se per nje gabim jeta e tyre ka marre fund e kane g...


Komentet e fundit!


Emri: Flamur
Email: flamur.berisha15@hotmail.com
Komenti: SHumë Mirë Gabime Ki Drejti Shkrimit Shumë

Emri: Nita-Kida
Email: nitta-kida@hotmail.com
Komenti: Teper mire kete do e marr neser per hartim,shpresoj se e marr 5 me ndihmen tende.Me te vertet e kishe shkruar shume mire,te pergezoj dhe shpresoj te vazhdosh gjithmone keshtu.

Emri: ylli
Email: ylli_beni@hotmail.com
Komenti: shume bukur moter /


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop