Home | Posto
ID: 3330
Data e postimit: 2014-11-21 20:47:49
Shikime: 4687

Likes: 0 Dislikes: 1

Titulli: Gjuha jone, gjuhe bylbylash

Lloji: Hartim
Tema: 22 Nentori - Dita e Alfabetit
Autori: Redon Tateshi klasa e VI - Struge
Shkolla: ,,Vellezerit Miladinovci''
Klasa: klasa e VI
Qyteti: Struge
E-mail: redonmessi@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Gjuha jone gjuhe bilbilash
Gjuha jone eshte e bukur,eshte bujare,e lashte sa vet jeta dhe e shtrenjte sa drita. Gjuha shqipe eshte si pranvera, me lule plot ngjyra, me rreze dielli, me cicerima zogjesh dhe me kenege te gezuara te femijeve te lumtu. Tridhiet e gjashte shkronjat e alfabetit tone shendrisin si 36 yje ne qiellin e kaltert, duke na e treguar rrugen e diturise dhe ardhmeris te bukur.
Tani ne muajin nentor kur e festojme diten e alfabetit, jemi shume krenar qe jemi shqipetar sepse ne qytetin Ilir te Manastirit gjuha shqipe fitoi zemren e patrioteve dhe trimave shqiptar. Gjuha e bukur shqipe e lare me gjak, e nadaluar nga pushtuesit arriti te dale nga erresira dhe izolimi, e tani qendron krenare dhe ballelarte. Patriotet shqipetar do te thoshin me ler te flas shqip qe ta kuptosh se jam i gjalle, e shtrenjte ishte gjuha sa vet jeta e tyre.
Gjuha shqipe na bashkon, ajo tingellon shume bukur sa gjithkush qe e degjon me gjuhen e bilbilit pranveror e krahason. Ajo eshte shume e shtrenjte ndaj duhet ta ruajme si syte e ballit brez pas brezi...


Shqipetar mos e harroni 22 Nentorin Diten e Alfabetit te Gjuhes shqipe, kongresi i te cilit u mbajt ne qytetin e Manastirit heroik...


Vepra te ngjashme
Gjuha shqipe
Lloji: Ese argumentuese
Gjuha,identiteti i nje kombi. Te dua,shqipe!Gjuha shqipe, gjuha e 6-milione shqiptarve te tj...
"Gjuha jone"
Lloji: Ese argumentuese
Gjuha,identiteti i nje kombi. Te dua,shqipe!Gjuha shqipe, gjuha e 6-milione shqiptarve te tjer...
gjuha shqipe thesar...
Lloji: Hartim
siq eshte thene me heret ,siq thuheut edhe tani gjuha shqipe ka prejardhje nga nje popull i lasht po...
Gjuha Shqipe thesar...
Lloji: Ese argumentuese
Gjuha Shqipe eshte nder gjuhet me te vjetra qe ekziston,Gjuha jonĂȘ eshte thesar i dituris tone, ril...
Gjuha shqipe
Lloji: Poezi lirike
O gjuha shqipe qe perpeliteshe Nuk lejoheshe te fliteshe Dhe shqiptaret e zemeruar Moren armet n...
Gjuha shqipe
Lloji: Ese argumentuese
Gjuha shqipe eshte i vetmi mjet i ndritcimit dhe i perparimit. Pedersoni ka thene kete thenie e cila...


Komentet e fundit!


Emri: alesja
Email: alfred-noka2006@hotmail.com
Komenti: nje ese per pastrimin e gjuhes shqipe per fjalet e huaja


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop