Home | Posto
ID: 4408
Data e postimit: 2015-09-22 19:05:01
Shikime: 3011

Likes: 5 Dislikes: 1

Titulli: gomari dhe kali

Lloji: Fabul
Tema: fabula me kafshe
Autori: elena kullejsi
Shkolla: ismail qemali
Klasa: e-6-te
Qyteti: korce
E-mail: elenakullejsi123@yahoo.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
njehere ishin nje gomar dhe nje kale te cilet pronari i conte heret ne mengjes ne qytet per te blere apo per te shitur.njehere pronari i kishte vendosur me shume peshe gomarit dhe kalit me pak.gomari iu lut qe ta ndihmonte por kali mendjelehte nuk pranoi.keshtu qe gomari i zgjuar u rrezua dhe iu thye kemba dhe te gjiyhe peshen e tij ia vuri kalit si dhe gomarin e vuri siper tij pasi ai nuk ecte dot me.kali i deshperuar me gjithe ate peshe vazhdoi rruges drejt fshatit sepse nuk kishte ruge tjeter.

morali:mendjemadhesia nuk te con ne ndonje rruge te drejte por gjithmone ne rrugen e gabuar. :)


Vepra te ngjashme
gomari i zgjuar dhe...
Lloji: Fabul
na ishte nje here nje gomar.ai po hante bar per qejfin e tij kur pa se po i afrohej nje ujk.ai mend...
trute e gomarit
Lloji: Fabul
luani dhe dhelpra dolen se bashku per gjah . Sipas keshilles se dhelbres luani i coi fjale gomarit t...
trunjt e gomarit
Lloji: Analize letrare
Nje dite luani dhe dhelpra po dilnin per ghah.Ata nuk po gjenin gje dhe luani i dergoi fjale gomarit...
Gomari dhe fshatari
Lloji: Tregim
Nje njeri deshi njeher te blente gomar, por se pari e mori per ta provuar e per ta njohur e per ta ...
si te biesh ne pesh...
Lloji: Anekdota
Nje burr deshironte te binte ne peshe.Ai sheh nje reklame ne internet per 3 dite do te bini 35 kg.Bu...
Poezi
Lloji: Poezi dramatike
Nuk na duhesh me Nena na kthehej nga puna Perdite buze e gaz Por sot dikush ia ...


Komentet e fundit!


Emri: ana
Email: anaisufi@gmail.com
Komenti: Mememadhe haha

Emri: blerta
Email: blerta@yahoo.com
Komenti: ju lutem me beni nje fabul me keto personazhe pula krimbi dhe fshatari eq ha pulen

Emri: eldi
Email: eldi@yahoo.com
Komenti: me pelqen e bukur

Emri: alda
Email: alda@yahoo.com
Komenti: me pelqen shume sepse menjemadhesia nuk tregon as gje

Emri: ronaldo
Email: ronaldo@yaho.com
Komenti: bravo


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop