Home | Posto
ID: 4294
Data e postimit: 2015-05-10 19:30:21
Shikime: 2854

Likes: 2 Dislikes: 1

Titulli: Qeni dhe ujku

Lloji: Fabul
Tema: fabula me kafshe
Autori: Besjana
Shkolla: MAKK
Klasa: 10B
Qyteti: Tirane
E-mail: besjanapeci31@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
QENI DHE UJKU

Një ditë ujku bukë kërkoi,
Por qeni ujkun e dëboi,
Ujku tashmë shkon në fush’,
Edhe barkun plot e mbush.

Qenin e lidhën me zinxhir,
Të arrijë ushqimin e ka të vështir’,
Ujku qenin e shikon,
Por ushqimin s’ia afron.


Vepra te ngjashme
Ujku Dhe Lejleku
Lloji: Fabul
Ujku thone ne vend tene nuke nginjet duke ngrene nje ujk vetem e pa miq hengri shume sa desh vdi...
7 kecat
Lloji: Tregime per femije
Nena dhe 7kecat NENA i tha keca rrini ketu mos ia hapni deren as kujt. U po shkoj te gjej ushqim...
Ujku
Lloji: Poezi lirike
Ujku Ulërin në pikë të natës I tremb shpezët,i tremb kafshët ...
te flase
Lloji: Ese argumentuese
me lejo te flas pa shtrengime sipas deshirave, qellimeve apo sipas aftesive te mija te te komunikuar...
ME LEJO TE FLAS
Lloji: Ese argumentuese
me lejo te flas pa shtrengime sipas deshirave, qellimeve apo sipas aftesive te mija te te komunikuar...
ujku+egersire=qelbe...
Lloji: Tekst filozofik
osa mire o sa mire ujku eshte qelbesire...(;...


Komentet e fundit!


Emri: donjeta
Email: donjeta_cocaj@hotmail.com
Komenti:

Emri: anxhelo
Email: anxhelo.malushi@yahoo.com
Komenti:

Emri: BOSI
Email: bosim@outlook.com
Komenti: otr


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop