Home | Posto
ID: 4182
Data e postimit: 2015-04-02 19:08:32
Shikime: 3672

Likes: 4 Dislikes: 3

Titulli: gomari i zgjuar dhe ujku mendjelehte

Lloji: Fabul
Tema: gomari dhe ujku
Autori: ana
Shkolla: maliq
Klasa: 5 b
Qyteti: maliq
E-mail: anaisufi@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
na ishte nje here nje gomar.ai po hante bar per qejfin e tij kur pa se po i afrohej nje ujk.ai mendoi te thurte nje plan para se t eperfundonte pre e ujkut.ai beri gjoja sikur ne kembe i kishte hyre gjemb.ujku mendoi ta ndihmonte gomarin por sapo ju afrua gomari i dha nje shkelm dhe u largua i qete.gomari tha me vete mire ma beri un jam kasap e jo doktor.


Vepra te ngjashme
gomari dhe kali
Lloji: Fabul
njehere ishin nje gomar dhe nje kale te cilet pronari i conte heret ne mengjes ne qytet per te blere...
trunjt e gomarit
Lloji: Analize letrare
Nje dite luani dhe dhelpra po dilnin per ghah.Ata nuk po gjenin gje dhe luani i dergoi fjale gomarit...
Gomari dhe fshatari
Lloji: Tregim
Nje njeri deshi njeher te blente gomar, por se pari e mori per ta provuar e per ta njohur e per ta ...
DHELPRA DHE SORRA
Lloji: Analize letrare
DHELPRA DHE SORRA Një ditë një sorrë po kalonte rrugës për të gjetur ndonjë ushqim per t...
trute e gomarit
Lloji: Fabul
luani dhe dhelpra dolen se bashku per gjah . Sipas keshilles se dhelbres luani i coi fjale gomarit t...
Lushi ne rrezik
Lloji: Tregim
Nje dite Lushi kishte dale te luante me shoqen e tij Margareten.Ata luanin me top ne kopshtin e zote...


Komentet e fundit!


Emri: sssss
Email: di.afrea@gfl.com
Komenti:

Emri: irini
Email: irini@yahoo.com
Komenti: bkr. por ujku thote une jam kasap dhe jo doktor

Emri: ana
Email: anaisufi@gmail.com
Komenti: hahaha

Emri: ana
Email: anaisufi@gmail.com
Komenti: e ke gabim goce

Emri: medina shijaku
Email: medina.titi@yahoo.com
Komenti: eshte e kopjuar


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop