Home | Posto
ID: 4026
Data e postimit: 2015-03-19 18:19:16
Shikime: 3042

Likes: 4 Dislikes: 1

Titulli: luani,dhelpra dhe kafshet e tjera

Lloji: Fabul
Tema: gjuha shqipe
Autori: polikseni
Shkolla: ylli i me ngjesit
Klasa: 4
Qyteti: berat
E-mail: enitheodhori@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Një dite luani u ndje shumë keq.Ai I lajmeroi të gjitha kafshet she po vdistedhe donte t'u thoshte dëshirat dhe porositë e tij të fundit. Erdhi dhia he guvën e luanitdhe ndenji të degjonte porositë e tij.Pastaj u fut delja. Lara se të ikte ajo,mberriti viçi që të degjonte edhe ai dëshirat e fundit të mbretit të kafshëve.Mirepo pas pak,luani e ndieu veten me mirë .U ngrit e shkoi he grykë të shpellës dhe pa aty jashtë dhelprën që po priste prej kohësh.
-Pse s'erdhe si gjithe të tjerët të tregoje respekt ndaj meje?-i tha luani dhelprës.
_Të kerkoj ndjesë,madhëri,-i that dhelpra,-por I pashë gjurmët e kafshëve që erdhën te ju.Vura re gjurmë thundrash që hynin,pors'pashë as edge një që të dilte. Derisa të dalin kafshët që hynë në guvën tuaj,po rri me mire më mire në ajër të pastër
Është me e lehtë të hysh me kurthin e armikut,sesa të dalësh prej tij.


Vepra te ngjashme
Luani,dhelpra dhe k...
Lloji: Fabul
Nje dit luani ndihet shum i trishtuar.Ai i thirri te gjith kafshet e gjungles qe ta pershendesnin.Se...
trute e gomarit
Lloji: Fabul
luani dhe dhelpra dolen se bashku per gjah . Sipas keshilles se dhelbres luani i coi fjale gomarit t...
trunjt e gomarit
Lloji: Analize letrare
Nje dite luani dhe dhelpra po dilnin per ghah.Ata nuk po gjenin gje dhe luani i dergoi fjale gomarit...
dhelpra dhe dallend...
Lloji: Tregim
nje dite nje dhelper duke mdenjur pa nje dallendyshe me nje cope buk ne goj. Dhelpra u afrua afer d...
Luani dhe Miu
Lloji: Fabul
Na ishte njeher ne Luan duke Fjetur nen hijen e nje lisi qe rrinte aty gjat gjith dites,Kur pa oritm...
DHELPRA DHE SORRA
Lloji: Analize letrare
DHELPRA DHE SORRA Një ditë një sorrë po kalonte rrugës për të gjetur ndonjë ushqim per t...


Komentet e fundit!


Emri: keisi
Email: keisi.durres@gmail.com
Komenti: Bukur

Emri: keisi
Email: keisi.durres@gmail.com
Komenti: Bukur

Emri: Ensar
Email: ensar_asani123@hotmail.com
Komenti: E mirë

Emri: hhhhhhhhhhh
Email: hhhh@yahoo.com
Komenti: pfffff kot !!!!


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop