Home | Posto
ID: 3801
Data e postimit: 2015-02-22 19:27:40
Shikime: 2418

Likes: 6 Dislikes: 1

Titulli: Dhelpra dhe majmuni

Lloji: Fabul
Tema: Dhelpra dhe majmuni
Autori: Kristiana Gjergji
Shkolla: Pashko vasa
Klasa: 8A
Qyteti: Shkoder
E-mail: donaldagjergji@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
NJe dhelper dhe nje majmun po kalonin ne te njejten rruge dhe flisnin per bujarine e fisit te tyre. Thane sa deshen derisa mberiten ne nje vareze. Duke hedhur syte andej, majmuni psheretiu. Kur dhelpra e pyeti perse, majmuni, duke i treguar varret, i tha:

- E si te mos perlotem, kur shoh mbi varre epitafet e paraardhesve te mi dhe te sklleverve te tyre.

Thuaj genjeshtra sa te duash- i tha dhelpra- perderisa askush prej tyre s'mund te flase.

-Fabula tregon se edhe njerezit genjeshtare behen teper te dyshimte kur nuk ka se kush ti kontrolloje per ato qe thone.


Vepra te ngjashme
DHELPRA DHE SORRA
Lloji: Analize letrare
DHELPRA DHE SORRA Një ditë një sorrë po kalonte rrugës për të gjetur ndonjë ushqim per t...
dhelpra dhe dallend...
Lloji: Tregim
nje dite nje dhelper duke mdenjur pa nje dallendyshe me nje cope buk ne goj. Dhelpra u afrua afer d...
Dhelpra u be mbrete...
Lloji: Poezi personale
Nje luan ne na vdiq kur nderkohe dhelpra dinake po hante fiq.Pastaj dhelpra qete qete doli ne milete...
Macja dhe Dhelpra
Lloji: Tregime per femije
Nje dhelper dhe nje mace ato ishin mike te mira. Nje dite ato po luanin ne pyll dhe pastaj ato fill...
Dhelpra frikacake d...
Lloji: Fabul
Nje dite nje dhelper pa nje lejlek.Ajo filloi dhe thuri plane per te mashtruar lejlekun.Dhelpra mori...
E keni jeten nga ne...
Lloji: Analize letrare
E dinim se 8 planetet ishin te vetmit qe kane ekzistuar deri tani. Ishte nje shok i vertete p...


Komentet e fundit!


Emri: Noku
Email: nokuloku@hotmail.com
Komenti:

Emri: lona
Email: lonaotr@live.al
Komenti: jeni te gjithe budallenj por jo sa mua.Megjithese un jam kurv

Emri: kejsi mut shurr
Email: kejsimutshurr@suma.mut
Komenti: ca qefi lale si mut ajo nalt mo dun me u bo tfamshem sdin si me u bo

Emri: rracen kush ta lexoj kete
Email: s@gmail.com
Komenti: hahha si te duket

Emri: jam njish
Email: jo@yahoo.com
Komenti: sa kot e ju lale sa te zgjut qe jeni

Emri: florida dhe haqifi
Email: florhaq@yahoo.com
Komenti: sa e shpifme o zot ma merr jeten qe kam te shpia se u myta sa kot

Emri: haqif koqe kanari
Email: kar@yahoo.com
Komenti: o koqe kanari si shpirt jam

Emri: roza
Email: roza@gmail.com
Komenti: o cu knoqem sontee e


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop