Home | Posto
Sondazh: Cfare opsionesh deshironi te shikoni te YourLiterary.com ne vitin 2019?
ID: 6596
Data e postimit: 2018-11-26 01:15:56
Shikime: 664

Likes: 1 Dislikes: 1

Titulli: Ese : 28 Nëntori - Ditë e paharruar

Lloji: Ese vleresuese
Tema: 28 Nëntori - Ditë e paharruar
Autori: Gresa Buqinca
Shkolla: SH.M.U Arif Shala
Klasa: Klasa : IX-2
Qyteti: Drenas
E-mail: granitbuqinca@gmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
Kjo datë simbolizon një ditë të paharruar për shqipëtarët për shkak se është dita ku ata fituan lirinë . Po me këtë datë të vitit 1443 heroi legjendar Gjergj Kastrioti - Skënderbeu ngriti flamurin " Kuq e Zi " në Krujë dhe ky flamur qëndroi i palosur për 445 vite deri në Nëntorin e dytë te Ismail Qemalit ku me 28 Nëntor të vitit 1912 ai e ngriti flamurin Kuq e Zi në Vlorë ku u qëndis nga një heroinë e quajtur Motra Marigonë . Sot janë krenarë e gjithë Shqipëria që frymojnë lirshëm , shprehen lirshëm . Janë krenarë për të gjithë ata trima të cilët dhanë jetën e tyre vetëm që të jetojnë ata pa dyshim që edhe ne shqipëtarët e Kosovës jemi krenarë për ata trima për shkak se neve na bashkon një komb . Ne kemi edhe himnin kombëtar të përbashkët por ata kanë një ditë e cila nuk harrohet kurrë për shkak se ajo ditë është dita më e lumtur e tyre .


Vepra te ngjashme
28 nëntori
Lloji: Ese pershkruese
Sa herë që vie nëntori,e moti fillon të ftohet ne kujtojmë ditën më të madhe për ne. Ditën...
Atdheu im i dashur
Lloji: Pershkrim
28 Nentori
Lloji: Hartim
Urime Festa e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Kjo ditë e bekuar dhe e shënua...
28 Nentori
Lloji: Hartim
Urime Festa e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Kjo ditë e bekuar dhe e shënua...
28 Nëntori
Lloji: Poezi personale
28 Nëntori Ditë e madhe Flamurin kuq e zi E ngriti Ismajl Qemajli 28 Nëntori Dita e p...
Skënderbeu
Lloji: Ese shpjeguese
Skënderbeu ose Gjergj kastrioti.një luftëtarë i madh shqiptar,fëmijërinë e kaloi në krujë.T...


Komentet e fundit!


Emri: Gresa Buqinca
Email: granitbuqinca743@gmail.com
Komenti: Ju faleminderit shumë per komentet ishte kënaqesi qe ju ndihmova sado pak ✨💫😍❣

Emri: 1235777
Email: bossi24@gmail.com
Komenti:

Emri: Ali
Email: aliibobi2005@gmail.com
Komenti: Kjo ese më ndihmoi shumë në detyrat e shtëpisë të gjuhës shqipe, sepse që të shkruaja për këtë temë!!!!!

Emri: Ali
Email: aliibobi2005@gmail.com
Komenti: Shum ese e bukur


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop