Home | Posto
ID: 4420
Data e postimit: 2015-09-27 19:37:30
Shikime: 3963

Likes: 5 Dislikes: 3

Titulli: Pranvera

Lloji: Ese pershkruese
Tema: Stina e pranveres
Autori: A.B
Shkolla: shkolla
Klasa: Xl/2
Qyteti: mitrovice
E-mail: A.b@hotmail.com

Teksti:
Do qe te marresh mendimin qe kane shoket per ty?
Do qe te te shkruash mendimin qe ke per shoket?
Regjistrohu tani dhe tregohu i ndershem!

http://tbh.me
U zgjova ne mengjes dhe e dija qe po kete dite do hyjme ne stinen e pranveres...Qe ne diten e pare rrezet e diellit kishin filluar te ndriqonin..Gezimin qe po e ndjeja ishte i papershkrueshem...Dita e dites diqka po e ndriqonte natyren ate po e bente me te bukur dhe po i jepte ngjyra te shkelqyera...Natyra dukej krejtsisht si nje tapet ngjyre te gjelber dhe ate po e zbukuronin lulet qe sapo kishin filluar te qelnin gjithashtu dhe pemet qe kishin hapur lulet e para te lulezimit...Ne fytyrat e femijeve dukej gezimi dhe buzeqeshja te cilet me padurim prisnin te vinin nga shkolla ti kryejt detyrat dhe te dalin te lozin me shoket e tyre ne nje natyre aq te bukur dhe ne nje ajer te paster nga lulet e sapodalura...Gjdo dite natyra po behej me bukur dhe dashurija ndaj saje po shtohet me shume...Rrezet e djellit po i japin shkelqim natyres dhe nga shkelqesia e tij po ja shtone ngjyrat natyres...Llojeshmeria e ngjyrave te luleve po na qojne drejt nje rruge shume te bukur e cila eshte stina e veres.....!!! A.B


Vepra te ngjashme
pershkrim
Lloji: Pershkrim
Ishtenje dite e bukur , dielli sapo kishte lindur bari ishte buluar nga vesa lulet ishin gati per te...
Nje dite e bukur
Lloji: Pershkrim
Ne qytet zhurmat futeshin lehtesisht ne dritaret e hapura: makinat e njerezit qe shkonin kudo, zogjt...
pranvera ne vendin ...
Lloji: Hartim
u zgjova nje dite ne mengjes.u afrova tek dritarja dhe pashe,nje dite te mrekullueshme.e kuptova se ...
Sa bukur ne fshat!
Lloji: Pershkrim
Nje fllad i lehte me shpupuriti floket.Ishte era e lehte e lendines ku bari sapo kishte jeshiluar a...
pranvera ne qytetin...
Lloji: Analize letrare
PRANVERA eshte nje nder stinet me te bukra te vitit .ajo fillon me 21 mars dhe mbaron me 22 qersho...
sa do te doja
Lloji: Ese pershkruese
Sa do te doja Sa do te doja qe nje bot e bukur te kthehej ne nje bot antike me freskim dhe gjelberi...


Komentet e fundit!


Emri: Gledi
Email: Gledigledi10@gmail.com
Komenti: Shum e bkt🌟👻

Emri: sinan derguti
Email: www.dergutisinan@gmail.com
Komenti: shumer bukur po pse nuk e ke nda ne objektive dhe subjektive......love you

Emri: mobileria florenti
Email: selver71@hotmail.com
Komenti: te lumte mua me pelqeu shume do ta shkruaj dhe do ta dergoj ne nje program ndoshta do te marr ojese fale jush flm shummmmmmmmmmm

Emri: boss
Email: selver71@hotmail.com
Komenti: wow te lumte mua me pelqeu shume

Emri: azem
Email: azemhajdari@yff.xfx
Komenti: Do ta kopjoj tek detyrat e shtepise sme ndaloni dot hahah


Shto komentin tend per vepren e mesiperme!
Last name
Emri:
Email:
Komenti:
Pyetje sigurie
Sa eshte shuma e ketyre dy numrave:
1 + 2 =

Copyright © 2011 - YourLiterary.com | Shqip | Mobile version. All Rights Reserved
Powered by YourLiterary.com

Kaloni ne versionin Desktop